top of page

Відкриття Швейцарсько-українського проєкту DECIDE у Чернігівській області

Команда Проєкту DECIDE розширилася: 5 регіонів-партнерів і 20 територіальних громад. 28 березня 2023 року в Чернігівській ОДА під час відкриття Швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» у Чернігівській області розповіли про перші спільні кроки та можливості співпраці. Зокрема у заході взяла участь Андреа Штудер, заступниця гендиректорки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC), керівниця напрямку співробітництва з країнами Близького Сходу, Північної Африки та Європи. Вона запевнила у подальшій підтримці України у сфері відновлення і розвитку освіти.


Разом з Чернігівською ОВА, громадами області та міжнародними партнерами розпочнеться розробка стратегії відновлення та розвитку освіти.


У громадах-партнерах – Чернігівській ТГ, Менській ТГ, Березнянській ТГ та Коропській ТГ – розпочнеться робота над створенням ефективних і демократичних моделей управління освітою та будуть проведені заходи для учнів, вчителів, батьків, управлінців і громадських активістів.


Зокрема, у 2023 та 2024 роках планується:

– розробити освітні стратегії на рівні області та громад;

– організувати тренінги та консультації для керівників відділів освіти усіх територіальних громад Чернігівщини;

– запустити грантову програму та надати експертну підтримку для розвитку співробітництва громад регіону у сфері освіти;

– долучити громади до масштабної ініціативи «Стаємо сильнішими разом!», а також роботу над моделлю безпечної громади.


Про такі плани заявила Валентина Полторак, менеджерка Проєкту DECIDE, на відкритті у Чернігові. За її словами, попереду ще багато спільної роботи, результатом якої має стати якісна і доступна освіта в громадах.


«У 2020 році Проєкт DECIDE розпочав свою роботу з підтримки новостворених громад. Тоді на місцях виникало багато запитань, адже органи управління освітою створювалися фактично «з нуля». Зараз перед громадами стоять нові надскладні завдання. Як забезпечити доступ до якісної освіти дітям? Як зробити їхнє навчання безпечним? Як залучити до розвитку закладів освіти всю громаду? І ще безліч «як», на які ми будемо шукати відповіді спільно з вами. Впевнена, що навіть під час війни ми спільними зусиллями зробимо все для розвитку освіти регіону. Наш фокус у Чернігівській області – це впровадження реформи освіти і розвиток місцевого самоврядування заради майбутнього покоління», – додала Валентина Полторак.


Так, разом з експертами Проєкту DECIDE громади-партнери у Чернігівській області не лише розроблять освітні стратегії та утворять піклувальні ради закладів освіти. Окрім того, у громадах:

– отримають грант в один мільйон гривень у межах ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії», щоб втілити проєкти шкільних команд;

– впровадять курс за вибором «Навчаємося жити у громаді» для учнів 8 (9) класів та отримають міні-гранти на соціальні проєкти;

– педагоги пройдуть тренінги та програми підвищення кваліфікації від найкращих українських та швейцарських експертів;

– управлінці та депутати місцевих рад отримають консультативну підтримку.


Все це стане можливим завдяки підтримці Уряду Швейцарської Конфедерації та Посольства Швейцарії в Україні.


Comments


Останні публікації

bottom of page