top of page

Громадський бюджет на дитячі мрії: досвід Дубовецької громади

Чули фразу «Діти – це лише 20% від кількості населення, але 100% наше майбутнє»?


Найкраще її ілюструє ініціатива «Громадський бюджет на дитячі мрії», яку реалізує Швейцарсько-український проєкт DECIDE разом із громадами-партнерами за підтримки Посольства Швейцарії в Україні.


Що вона передбачає? В межах ініціативи діти за підтримки громади отримують можливість втілювати зміни вже сьогодні. Дубовецька територіальна громада, що на Івано-Франківщині, тому яскравий приклад!


Так, у закладах освіти громади вдалося втілити такі дитячі мрії:

– 4 відпочинкові простори зі зручними кріслами та настільними іграми;

– 3 спортивні простори з тренажерами на всі групи м’язів;

– туристичний проєкт, для якого закупили все потрібне спорядження для походів у гори.

«Якщо чесно, діти й батьки спочатку не вірили, що проєкти учнів справді втілять. Саме ті проєкти, ідеї яких діти самі й подають. Саме те, що вони хочуть мати в школі, – зізнається Ольга Кудла, заступниця начальника відділу освіти Дубовецької сільської ради. – Вони думали, що це все лише мрії, навчання на майбутнє».


Коли вже шкільні команди пройшли спеціальне навчання і хакатон, готувалися до голосування та агітації за свої проєкти, розпочалося повномасштабне російське вторгнення. Однак пауза тривала недовго – ініціативу відновили, адже дитячі мрії мають здійснюватися, особливо в умовах війни.


Викликів, щоправда, додалося. Наприклад, коли діти формували бюджет проєкту, ціни були одні, а коли продовжили із цим працювати, – зовсім інші. Бувало, учням треба було переписувати бюджет кілька разів. Водночас і вкластися в закладений до повномасштабного вторгнення бюджет. У процесі підтримували, зокрема, батьки учнів та учениць.


«Як батько я дуже вдячний DECIDE. Тому що діти розвиваються фізично, вони мають, куди піти, не “сидять” у телефонах. Натомість фізкультура в них відбувається професійно. Я і сам приходжу з дітьми займатися на тренажерах. Ми разом виконуємо вправи», – ділиться Ігор Кучма, батько учасниці проєкту «Сучасна спортивна кімната – запорука здоров’я», який здобув перемогу.


Він додає, що в просторі встановили баскетбольні щитки, тренажери для різних груп м’язів, окремий тренажер для пресу, турніки й інші тренажери на всі групи м’язів і для хребта.


А завдяки ще одному проєктові, а саме «Туристичне спорядження для походів», більше не потрібно позичати спорядження в ДСНС та в людей із сусідніх сіл. Відтепер у школі є 11 комплектів: як-от намети, спальники, каремати, рюкзаки, дощовики, накидки, термочашки та інший посуд. Це дозволить туристичному гуртку самостійно підготуватися до масового сходження на Говерлу або ж на гору Хом’як.

«Діти щасливі! Якщо я запропоную, вони зі мною і в Гімалаї підуть, – розповідає Роман Лаврик, вчитель географії та керівник шкільної команди. – Аби на всіх охочих виставило спорядження. Ми й вас запрошуємо із нами на Говерлу. Як мінімум».

Що ж, а ми бажаємо підкорити їм ще не одну вершину!

留言


Останні публікації

bottom of page