top of page

У Івано-Франківську розпочався діалог з громадами щодо розмежування повноважень органів влади у сфері освіти

16 липня 2020 року в Івано-Франківську відбулася Консультативна сесія «Розмежування повноважень органів влади у сфері освіти», організована Швейцарсько-українським проєктом DECIDE у співпраці з Івано-Франківською обласною державною адміністрацією.


Захід був присвячений обговоренню питань щодо розмежування повноважень органів влади у сфері освіти. Подібні консультації наразі відбуваються в усіх пілотних регіонах проєкту DECIDE. Під час консультативної сесії розглядалися важливі аспекти участі регіонів і громад у формуванні законодавства з питань місцевого самоврядування. Піднімалися актуальні для області питання планування освітньої мережі регіону, налагодження співпраці органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо розвитку системи якості освіти у громадах.


До обговорення долучились представники Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА, відділів освіти РДА області, відділів освіти селищних рад, освітяни Івано-Франківщини.Наталія Протасова, директорка Проєкту DECIDE, відмітила важливу роль управлінців освіти з громад у формуванні національної освітньої політики. Це, на її думку, у значній мірі сприятиме підвищенню ефективності двох важливих реформ – освіти і децентралізації.


«Наша мета – донести бачення освітян щодо нагальних проблем школи у громадах. Тому першочерговим є діалог між законотворцями та освітянами», – зазначила Валентина Полторак, менеджерка Проєкту DECIDE.
Оксана Руда, регіональна координаторка Проєкту DECIDE у Івано-Франківській області,  підкреслила важливість подібної експертної роботи з освітянами Франківщини. «Це важлива ініціатива. Вона сприятиме удосконаленню системи управління освітою як на регіональному, так і на національному рівнях».


Роман Зуб‘як, директор Івано-Франківського обласного ІППО зазначив: «Освітяни регіону раді долучитися до нормотворчого процесу в галузі місцевого самоврядування. Готові всіляко сприяти поширенню кращих практик управління освітою».

Консультативна сесія відбулась за модерації Лариси Жабенко, координаторки Компоненту 1 «Децентралізація управління освітою» Проєкту DECIDE, головного експерта ГО DOCCU та Сергія Дятленка, національного експерта Проєкту DECIDE з розвитку демократичних освітніх систем в громадах.


За підсумками Консультативної сесії буде сформовано пропозиції щодо можливих варіантів перерозподілу повноважень у сфері освіти з огляду на зміну адміністративно-територіального устрою. Пропозиції будуть надані для подальшого урахування при внесенні змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (в частині розподілу повноважень).Comments


Останні публікації

bottom of page