top of page

Громадський бюджет на дитячі мрії: досвід Білоберізької громади

На базі Білоберізького ліцею відкрили ігровий майданчик, а на базі Черемошнянського – спортивний «Sport Time». Це учнівські проєкти-переможці в межах ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії», яку реалізують за підтримки Посольства Швейцарії в Україні.


Шкільні команди переконали мешканців Білоберізької громади віддати свій голос саме за ці проєкти, а ті зі свого боку підтримали і не прогадали – тепер усі насолоджуються результатом. Роботи на обох майданчиках закінчилися лише місяць тому, тож сюди щодень приходять нові люди.


«У перші дні був просто шалений ажіотаж! Цьому сприяла ще й гарна погода, адже раніше заважав сезон дощів. Тому як тільки випогодилося, діти почали приходити у школу раніше, щоб перед уроками трішки порозважатися», – ділиться Аліса Гілюк, педагог-організатор Білоберізького ліцею та за сумісництвом керівниця команди проєкту. Вона додає, що сам майданчик розрахований для учнів 1-5 класів і це неспроста. Виявляється, на подвір’ї вже є спортмайданчик із штучним покриттям, але ним переважно користуються учні 6-11 класів. А от для майже сотні учнів початкової школи такої зони не було.

У Черемошнянському ліцеї  були лише турніки зі старих металевих труб, а тепер – повноцінний спортивний майданчик.


«Для нас це новинка, адже раніше таке бачили лише в місті. І не думали, що в нашому сільському ліцеї таке теж може бути», – розповідають учасники ініціативної групи. Вони – цьогорічні випускники. Хоч закінчують навчання і результатом сповна не встигли насолодитися, кажуть, що радіють. По-перше, процес реалізації власного задуму не менш цікавий, а по-друге, більшість випускників має молодших братів і сестер, які ще навчаються у ліцеї. Вони старалися для них зокрема.


За словами Галини Тимофійчук, вчительки біології та основ здоров’я, у захваті також батьки. «Реалізація проєкту трішки затягнулася через повномасштабну війну. За цей час змінилися і ціни, тож ми купили менше одиниць тренажерів, аніж планували на самому початку. Однак ми не здалися і завершили», – каже освітянка.

Comments


Останні публікації

bottom of page