Міжнародна серпнева педагогічна науково-практична конференція «Освіта, освітяни – незламні у війні»
Як повертатися до навчання і які виклики доведеться долати Україні у новому навчальному році в умовах повномасштабної війни – ці та інші важливі питання обговорили під час Міжнародної серпневої педагогічної науково-практичної конференції «Освіта, освітяни – незламні у війні». Її організувало Міністерство освіти і науки України в місті Буча.
До заходу долучилися Пріска Депнерінг, директорка з питань співробітництва Посольства Швейцарії в Україні, та Валентина Полторак, менеджерка Проєкту DECIDE.
«Вже 15 років Швейцарія підтримує реформи української освіти. Навіть в умовах повномасштабної війни жоден крок реформ не втрачає актуальності. Ми перебудували проєкти так, щоб наші команди могли реалізовувати гуманітарні ініціативи і продовжувати підтримку реформ», – наголосила пані Пріска Депнерінг.
Докладніше про ініціативи Проєкту DECIDE на конференції розповіла Валентина Полторак. Вона поділилася їхніми результатами, а також планами про розширення підтримки ініціатив щодо інтеграції та соціалізації дітей з числа ВПО.
Так, за підтримки Уряду Швейцарії команді проєкту вдалося:
– на запит МОН стати партнерами у розробці освітнього чат-боту EducationUaBot – ним вже встигли скористатися 30000 користувачів;
– долучитися до розробки онлайнової платформи, що дозволила провести Національний мультипредметний тест (НМТ);
– разом із командою МОН запустити платформу із короткою інформацією про систему освіти України для іноземних колег: emergency.mon.gov.ua;
– спільно з Мінрегіон, МОН і Всеукраїнською Асоціацією об’єднаних територіальних громад провести кампанію DECIDE Summer Clubs «Ми вдома – в Україні», в якій взяли участь майже 500 вчителів і 10000 дітей із 30 громад України.
«Уже третій рік ми працюємо із управлінцями освітою територіальних громад. Ми розуміємо їхні запити і потреби. За останні 6 місяців у межах кампанії «Освіта у нових громадах від А до Я» наша команда провела 17 вебінарів і консультативних сесій, а ще понад 500 індивідуальних консультацій для громад щодо роботи ОУО в умовах воєнного стану», – додала Валентина Полторак.
Проєкт також працює над ініціативою «Дебюрократизація управління освітою». Так, у партнерстві із МОН, Міністерством цифрової трансформації України та Офісом ефективного регулювання BRDO вже понад рік іде удосконалення е-системи менеджменту освіти АІКОМ. Не зупинилася робота і над реформою шкільного харчування – разом із колегами вже працюємо над оновленням порталу «Знаїмо» щодо організації харчування в закладах освіти під час війни.