Навчання активному громадянству через дію – соціогуманітарний модуль «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» для вчителів англійської мови
12 червня у Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся шестигодинний соціогуманітарний модуль «Розвиток громадянських компетентностей в Україні».
Тренер Віра Сухінська ознайомила педагогів з основами життя і навчання в демократії, розвитком особистих якостей.
Учителі шкіл повинні у своїй повсякденній роботі враховувати багато факторів, таких як законодавство, навчальні програми, роботу з батьками та учнями. «Демократичність означає те, що врядування у школі ґрунтується на таких цінностях, як права людини, розширення можливостей і залучення учнів, викладачів й інших учасників до ухвалення всіх вагомих рішень у школі», – підкреслила Віра Сухінська.
Учасники семінару в інтерактивній формі розглянули ключові поняття громадянських компетентностей, способи їх формування, моделювали в групах фрагменти навчальних занять для учнів.
Педагоги навчальних закладів оцінили актуальність тренінгу і висловили готовність запроваджувати його в своїх закладах.
За відгуками учасників тренінгу, активному громадянству краще навчаються через дію – адже саме через практичний досвід можливо по-справжньому усвідомити важливість демократичного громадянства та дотримання прав людини.
Comments