top of page

Стратегічна сесія щодо розвитку освіти в Івано-Франківській області

22 липня 2020 року на Івано-Франківщині відбулась онлайн сесія з підготовки змін і доповнень до Стратегії розвитку області до 2027 року, організована проєктом DECIDE у співпраці з Івано-Франківською обласною державною адміністрацією.До участі у роботі сесії долучились представники Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА, управлінці освіти з громад, керівники закладів освіти області. Підіймалися питання важливості стратегічного планування розвитку освіти Івано-Франківщини, обговорювалися проблеми розвитку освітньої мережі, розподілу повноважень між рівнями управління освітою з урахуванням усієї специфіки регіону.


Наталія Протасова, директорка проєкту DECIDE: «Якщо говорити про реформу децентралізації, то перш за все треба, говорити не про перерозподіл територій, а про перерозподіл повноважень та влади. І це стосується всіх сфер життя. Освіта є однією з цих сфер. Незалежно від того, де живе дитина, вона повинна отримати якісну та доступну освіту. А запорука якісної та доступної освіти – це ефективне управління освітою. Воно не може бути ситуативним. Управління має бути системним, зорієнтованим на перспективу, бути комплексним, тим, що прораховує наслідки управлінських рішень. А це означає, що стратегічне планування освіти є фундаментом її розвитку».


«Ми допоможемо нашим регіонам-партнерам комплексно побачити розвиток освіти на рівні регіону. І в подальшому розповсюдимо успішний досвід на інші громади. Ми б хотіли, щоб управлінці освіти Івано-Франківської області активно долучалися до такої роботи, висловлювали власне бачення щодо того, якою вони хочуть бачити освіту області у майбутньому. Проєкт активно співпрацюватиме у цьому напрямі з багатьма фахівцями. Ми плануємо залучати експертів не тільки зі стратегічного планування, а й з бюджетування, закупівель, комунікацій, і не лише вітчизняних, а й швейцарських експертів, які спеціалізуються на управлінні освітою в громадах», – зазначила Валентина Полторак, менеджерка проєкту DECIDE.
Алевтина Седоченко, національна експертка з децентралізації управління освітою Проєкту DECIDE: «Найбільш важлива проблема розвитку освіти у регіонах – це управління освітою, причому комплексне управління. У зв’язку з цим важливим аспектом є стратегічне планування – планування на віддалену перспективу. В рамках проєкту ми передбачаємо робочі сесії, консультації з підготовки змін і доповнень щодо Стратегії розвитку області. Це допоможе відійти в управлінні освітою від «гасіння пожеж», і перейти до її системного розвитку».
Володимир Штогрин, голова Рогатинської районної державної адміністрації: «Цього року в районі ми провели оптимізацію закладів освіти, а саме скорегували фінансування освіти до видатків державного бюджету. Зворотна реакція від громад складна. Ми залишили усі базові школи. Але з часом батьки будуть просити, щоб і менші братики-сестрички їздили до опорної школи, тому багато базових шкіл будуть закриті пізніше. Ми активно будемо співпрацювати з громадськістю, аби донести свою позицію до людей. Звичайно, незалежність і самоврядність має бути головною ідеєю змін. Але досягнення цього неможливе, якщо громада не бере участі в дискусії щодо розробки планів розвитку регіону або ця участь є номінальною».


«Департамент освіти – це координуючий орган в складі обласної адміністрації. Ми зіткнулись з проблемою, коли у нас одне бачення, а у засновників закладів освіти – інше. Це призводить до того, що гальмується процес оптимізації мережі, створення опорних закладів, гроші «не працюють». Отже, нам важливі такі зустрічі, потрібне перейняття швейцарського досвіду щодо того, як побудувати діалог, як створити умови, коли до питань розвитку освіти залучаються усі мешканці громади», – зауважила Юлія Лещишина, головний спеціаліст відділу позашкільної освіти та роботи з інтернатними закладами департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської облдержадміністрації.
Comments


Останні публікації

bottom of page