top of page

Підтримка дітей з особливими освітніми потребами

Перші фахівці (консультанти) ІРЦ із Бородянської територіальної громади та сусідніх громад підвищили власну професійну кваліфікацію у межах ініціативи «Стаємо сильнішими разом!».


Війна дуже впливає на дітей, а особливо на дітей з особливими освітніми потребами. Тож сьогодні важливо, щоб у нових реаліях інклюзивно-ресурсні центри могли надавати відповідні послуги.


«Завдяки підтримці Швейцарії ми розпочали роботу з фахівцями ІРЦ та педагогами, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами. У деокупованих громадах кількість дітей із різними нозологіями невпинно росте. Бородянський ІРЦ – наш перший досвід, але вже незабаром ми відкриємо реєстрацію для громад, які бажають долучитися до таких тренінгів», – зазначила Валентина Полторак, менеджерка Проєкту DECIDE.


21 учасник програми пройшли 6 модулів навчання, кожен з яких передбачав 2 онлайн-сесії, практичне завдання і самостійну роботу. Фахівці (консультанти) ІРЦ мали можливість удосконалити компетентності щодо:

– проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки, зокрема повторної;

– роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби внаслідок психологічної травми;

– здійснення в нових умовах системного кваліфікованого супроводу осіб у разі встановлення у них особливих освітніх потреб.


«Стати сильнішими можливо! Ми завжди прагнемо здобути нові знання, а також прагнемо нових знайомств і можливостей. Навчання для фахівців ІРЦ від Проєкту DECIDE – це насичений, структурований і практичний захід. Особливо зараз – в умовах відновлення навчання дітей з особливими освітніми потребами у Бородянській ТГ», – поділилася Тетяна Рябушиць, директорка Інклюзивно-ресурсного центру Бородянської селищної ради.


Окрім того, учасники мали можливість удосконалити навички психологічної підтримки фахівців ІРЦ та попередження формування ПТРС.


Ознайомитися із навчальною програмою і реєстром сертифікатів можна на сайті ГО DOCCU: bit.ly/3zBeMUZ


Comments


Останні публікації

bottom of page