top of page

Підтримка реформи шкільного харчування: формування карти потреб та донорської залученості

Реформа шкільного харчування, яка стартувала у 2020 році за ініціативи Першої леді Олени Зеленської, активно продовжується. В умовах повномасштабної війни вона має стратегічне гуманітарне значення.


Минулого тижня у Києві за підтримки Швейцарсько-українського проєкту DECIDE відбулася стратегічна сесія «Підтримка реформи шкільного харчування: формування карти потреб та донорської залученості». У ній взяли участь представники ключових партнерів реформи, серед яких Міністерство освіти і науки України, Міністерство охорони здоров’я України, Міністерство фінансів України, Міністерство економіки України та Міністерство аграрної політики та продовольства України, а також міжнародних організацій та проєктів.


Як наголосив Андрій Сташків, заступник міністра освіти і науки України, держава зі свого боку робить усе можливе, щоб українські діти, відвідуючи заклади освіти, мали доступ до якісної та корисної їжі, а для учнів молодших класів та пільгових категорій дітей організувати безкоштовне харчування. Зокрема, Держбюджет-2024 передбачає 1,5 млрд гривень субвенції на модернізацію шкільних харчоблоків. Водночас важливою є допомога донорів і партнерів – це дозволить пришвидшити бажаний результат.


Учасники та учасниці стратсесії ознайомилися із активностями, які плануються в межах реформи на 2024 рік, а також сформували план потреб і спільних дій за такими стратегічними напрямами:– підтримка територіальних громад у забезпеченні харчуванням дітей в закладах освіти;– відновлення та модернізація їдалень та кухонь закладів освіти;– розвиток кадрового потенціалу;– промоція культури здорового харчування.


Під час стратегічної сесії проєкт DECIDE презентував інтерактивну карту потреб закладів освіти. Вона, побудована на основі опитування більш як 8 тисячі шкіл, є інтерактивним інструментом на базі державної е-системи управління освітою АІКОМ. Це дозволяє отримувати верифіковані дані від кожного закладу освіти. Важливо, що карта не лише відображає проблеми і потреби закладів освіти, її також можна використовувати як аналітичний модуль стану організації харчування у розрізі регіонів, територіальних громад і конкретних шкіл.


«Щоб розуміти реальні потреби на місцях, ми створюємо інтерактивну карту. Сьогодні це дані опитування шкіл у системі АІКОМ. Зараз посилено працюємо над тим, щоб уся інформація автоматично підтягувалася із персональних кабінетів закладів освіти і територіальних громад. У такий спосіб матимемо актуальні дані в розрізі громад та закладів освіти. Впевнені, що такий інструмент допоможе донорам планувати свою допомогу, засновуючись на даних», – зазначила Валентина Полторак, менеджерка проєкту DECIDE.


Після того, як на заході презентували основні напрями реформи і подальші плани, учасники та учасниці попрацювали в групах відповідно до тем 4 стратцілей, які передбачає Стратегія реформи шкільного харчування. Вони обговорили спільні плани на 2024 рік, а також можливість підтримати процес впровадження реформи.


«Реформа шкільного харчування триває в Україні вже три роки. Наша робота нагадує складання пазлів – постійно додаємо окремі складові, щоб склалася повна картина. Щоб досягти найкращих результатів, нам важливо зараз спільно пріоритезувати завдання і систематизувати роботу», – поділився Орест Степаняк, голова Національної асоціації громадського харчування.

Результатом стратегічної сесії має стати фіналізована карта потреб реформи на найближчий час. Її доопрацюють, після чого презентують донорам і партнерам, щоб спланувати подальшу співпрацю.Comments


Останні публікації

bottom of page