top of page

Про ініціативи проєкту DECIDE розповіли в межах Серпневої конференції-2023

Відновлення та відбудова – ще одна панельна дискусія, до якої мали нагоду долучитися на Серпневій конференції 2023 від Міністерства освіти і науки України.


У межах цієї панелі зосередилися на кейсах неурядових організацій із залучення молоді. Тож розповіли учасникам та учасницям Серпневої про ініціативу «Громадський бюджет на дитячі мрії», яку реалізує Швейцарсько-український проєкт DECIDE разом із громадами-партнерами за підтримки Швейцарії.


«Це дуже цінно, коли підлітки долучаються до освітніх реформ. Уся освіта та все, що ми робимо, це про шанси і можливості для них долучитися до прийняття рішень у своїх громадах та навчитися змінювати життя в своїй школі та своєму класі, а згодом і в своїй країні, – сказала Валентина Полторак, менеджерка Проєкту DECIDE. – Коли у 2020 році в Україні утворювалися громади, ми шукали такі інструменти, які дозволять об’єднати і згуртувати і молодь і дорослих. Громадський бюджет та шкільний громадський бюджет – це про участь, про проєктний підхід і про реалізацію ідей, про активну громадянську позицію».


Ініціатива «Громадський бюджет на дитячі мрії» стартувала у 16 територіальних громадах чотирьох регіонів ще у 2021 році. Тоді для 248 шкільних команд Одещини, Полтавщини, Луганщини та Івано-Франківщини провели серію тренінгів і хакатонів, де вони генерували ідеї, вивчали основи проєктного менеджменту, зокрема вчилися писати проєктні заявки, агітували за свої ідеї. Голосування за проєкти відбувалося на онлайн платформах і в школах у форматі справжнісіньких виборів. Шкільні команди проводили інформаційні кампанії, разом з іншими школярами організовували голосування і стежили, щоб все відбувалося чесно і прозоро.


Чого ж тільки не «намріяли» школярі у межах ШГБ – це і сучасні освітні простори, і спортивні зали, і лабораторії, і оновлене шкільне подвір’я, і шкільне медіа. Загалом з-поміж 213 учнівських проєктів перемогли 108. Однак їхню реалізацію розпочали пізніше запланованого через повномасштабне російське вторгнення в Україну. Ще в одному регіоні-партнерові проєкту, а саме Луганщині, реалізацію довелося відкласти до кращих часів. Віримо, що це станеться найближчим часом. Тим паче після деокупації проєкти ШГБ точно сприятимуть відбудові громад.


«Процес реалізації проєктів був досить непростим. Наприклад, лише кошториси проєктів переробляли разів десять. Але найважливіше, що діти весь цей час долучалися. Спільно ми думали про краще майбутнє і втілювати мрії для конкретної громади і школи», – додала Валентина Полторак.


Коли більшість проєктів уже реалізували, географія ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії» розширилася – тепер це ще і Чернігівська область. У досить стислі строки, навесні, там провели тренінги і хакатони для шкільних команд та голосування, а вже влітку ми вітали шкільні команди проєктів-переможців. Уявіть, вже цього місяця на Чернігівщині стартує реалізація цих проєктів!


Зважаючи, що панельна дискусія про відновлення та відбудову, не могли не згадати ще одну нашу ініціативу, яка стартувала зовсім нещодавно. «DECIDE: ВІДБУДОВА. Ініціатива з відновлення шкіл» передбачає підтримку громадам на облаштування 25 шкільних укриттів. У межах ініціативи також відновлять Чернігівську школу № 13 та укриття в ній, відремонтують інклюзивно-ресурсний центр у Бородянці, що на Київщині, а шкільні команди долучаться до планування цих освітніх просторів.


У панельній дискусії також взяли участь представники Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, БФ “SavED”, “Western NIS Enterprise Fund” та “International Mayors Summit”, “GoGlobal”, Європейський Центр Вергеланда Програма «Демократична школа» та активні школярі, які мали багато запитань до спікерів та спікерок.


Запис дискусії можна переглянути за посиланням: bit.ly/3EtAQne


Kommentare


Останні публікації

bottom of page