top of page

Проєкт DECIDE взяв участь у робочій нараді щодо подальшого реформування системи шкільного харчування

В умовах повномасштабної війни реформа системи шкільного харчування продовжується. Серед головних викликів – відновлення інфраструктури та соціальна підтримка пільгових категорій дітей.


Щоб обговорити наступні кроки реформи, відбулася робоча нарада за участі Першої леді України Олени Зеленської, Посла Швейцарської Конфедерації в Україні Клода Вільда, першого віцепрем’єр-міністра України Юлії Свириденко та віцепрем’єр-міністра з відновлення України Олександра Кубракова. У нараді також взяли участь члени Уряду – міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко та міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський.

Під час зустрічі учасникам презентували проєкт Стратегії реформування системи шкільного харчування на 2023-2027 роки, а також визначили пріоритетні проєкти на поточний рік.


«Війна не має бути виправданням. Адже попри війну діти вчаться, педагоги працюють – інколи в екстремальних умовах. Це окрема форма героїзму. Тому й реформі час повертатися, щоб підтримати освітній фронт. До того ж ми доклали надто багато зусиль у минулому, щоб зараз не довести справу до кінця», – зазначила перша леді Олена Зеленська, ініціаторка реформи, відкриваючи зустріч.


Швейцарія вже впродовж багатьох років є надійним партнером України і зараз, в умовах повномасштабної війни, продовжує підтримувати в різних важливих ініціативах. Реформа системи шкільного харчування – не виняток.


«Діти – це майбутнє України. Як партнери ми відчуваємо відповідальність допомагати формувати майбутнє України через благополуччя дітей», – наголосив Клод Вільд.


У межах робочої наради команда Проєкту DECIDE презентувала напрацювання стратегічної сесії, яку нещодавно провели.


«Робота над стратегією реформи стартувала незадовго до початку повномасштабного вторгнення. Та навіть в умовах воєнного стану ми продовжуємо працювати над реформою – дякуємо партнерам за співпрацю та Посольству Швейцарії в Україні за підтримку», – розповіла Валентина Полторак, менеджерка проєкту DECIDE.

Так, командою реформи були визначені такі 4 стратцілі на найближчий період:

– розвиток кадрового потенціалу;

– відновлення та модернізація харчоблоків закладів освіти;

– фінансова підтримка територіальних громад у забезпеченні харчуванням учнів/вихованців закладів освіти;

– здорове харчування у закладах освіти: впровадження нових норм та меню, промоція культури здорового харчування під час війни.


Аналіз впливу повномасштабної збройної агресії на систему шкільного харчування презентувала Марія Дробот, експертка Проєкту DECIDE. В опитуванні, яке провів наш Проєкт, МОН і ДНУ «Інститут освітньої аналітики», взяли участь майже 8 тисяч шкіл, а це 61% з усіх, які працюють зараз. Серед них 301 заклад освіти зазнав пошкоджень або руйнувань приміщення харчоблока внаслідок воєнних дій, ще 232 – втратили обладнання через воєнні дії або тимчасову окупацію.


Виявилося, що серед найбільших проблем закладів освіти є:

– застаріле або недостатнє обладнання, посуд і меблі;

– повітряні тривоги та відключення електроенергії;

– брак приміщень і гостра потреба в ремонтних роботах;

– недостатнє фінансування, зокрема для підтримки громад у забезпеченні харчуванням дітей пільгових категорій;

– загалом неможливість організувати харчування в умовах воєнного стану.


Розуміючи поточний стан організації харчування у закладах освіти, ключові проблеми та виклики, команда реформи шкільного харчування розробила проєкт Стратегії. А далі вже – реалізація.


Усе це обговорили на нараді, у якій взяли участь представники всіх залучених до реформи

державних установ та міжнародних організацій, зокрема Міністерства економіки України, Міністерства інфраструктури України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Держпродспоживслужби, Антимонопольного комітету України, ДП Prozorro та UNICEF Ukraine.

Comments


Останні публікації

bottom of page