top of page

Розпочався новий етап ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії» на Чернігівщині

Розпочався новий етап ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії» на Чернігівщині. 60 шкільних команд із громад-партнерів Проєкту DECIDE, а саме Чернігівської ТГ, Менської ТГ, Березнянської ТГ та Коропської ТГ, фіналізували ідеї своїх проєктів. Попереду голосування на рівні громад.


Даний етап ініціативи проходив у вигляді хакатонів, в яких взяли участь більш як 360 учнів та учениць із 51 закладу освіти області. Зокрема, у Чернігові – 140 дітей із 28 команд.


«Голосування у межах ШГБ дуже подібне місцевим виборам. Тут все серйозно – утворюємо учнівські виборчі комісії та залучаємо спостерігачів, – пояснює Сергій Омелічкін, координатор ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії» Проєкту DECIDE. – Але перед цим проводимо хакатони, на яких фіналізуємо самі заявки. У кожній команді є помічники – це дорослі, які можуть щось підказати з питань бюджету та особливостей реалізації проєкту».


На хакатонах команди ще раз обговорили свої ідеї, побрейнштормили та вже почали готуватися до передвиборної агітації. Голосування за шкільні громадські проєкти стартує вже 22 травня, тобто з наступного тижня. У Чернігові діти створили 27 проєктів, серед них 2 переможуть.

Кореспондентам телеканалу «Дитинець» чернігівські школярі розповіли свої ідеї (bit.ly/3I0A9nh). За словами Дарини Дусюк, учениці 7 класу, про кафе у місцевій школі №35 мріяли давно: «Зараз у нас з’явилася нагода здійснити цю мрію, тож розробляємо проєкт шкільного кафе. Впевнені це буде гарне місце для перезарядки».


Натомість у школі №30 мріють про зону відпочинку. «У нас всі дуже активні! Наша команда опитала вчителів і дітей. Виявилося, що було би круто організувати зону відпочинку, бо це всім потрібно. Тим паче, хочемо проводити різні заходи, але зараз немає можливості, де саме це робити», – розповідає Домініка Старченко, учениця 8 класу.


Осучаснити шкільне подвір’я – такий проєкт у команди ліцею №32. Вероніка Фесюра, лідерка учнівського самоврядування, розповідає, що на подвір’ї хочуть проводити зустрічі, тренінги та різні заходи. «У нас ще є шкільне телебачення, тож можна буде знімати там цікаві репортажі», – додає учениця.


Також про ідеї, які планують втілити школярі Чернігова – дивіться у сюжеті Новий Чернігів bit.ly/3VVageA.Comments


Останні публікації

bottom of page