top of page

Шкільному навчанню на Луганщині бути!

1 вересня новий навчальний рік стартує у 130 закладах загальної середньої освіти Луганської області. Загалом освітня мережа сформована у 20 громадах із 26. Ці та інші особливості організації освітнього процесу обговорили під час обласної серпневої конференції освітян «Освіта Луганщини: виклики воєнного часу». До заходу також долучилися представники Проєкту DECIDE – Валентина Полторак, Юлія Молчанова, Лариса Жабенко, Ольга Терент’єва.


«На долю Луганщини випали найважчі випробування. Пандемія COVID-19, а тепер повномасштабна війна сильно вплинули на якість освіти. І саме вам, освітянам, необхідно буде добре попрацювати над тим, щоб навчати наших дітей – майбутніх фахівців, які відбудовуватимуть і розвиватимуть нашу Луганщину. Ми зробимо все, щоб зупинити війну, а їм вже відновлювати нашу Батьківщину», – зазначив у вітальному слові Сергій Гайдай, голова Луганської обласної державної адміністрації.


Під час конференції обговорили і подальшу співпрацю Луганської області із Проєктом DECIDE. Менеджерка проєкту Валентина Полторак вкотре запевнила у підтримці регіону та реалізації нових ініціатив: «Уже зараз потрібно планувати відновлення Луганщини після війни. Зі свого боку Проєкт DECIDE підтримує громади та освітян у розробці перехідного плану відновлення освіти регіону, а також продовжить консультативно-експертну допомогу відділам освіти територіальних громад. Важливим завданнями для освіти області в умовах окупації є збереження кадрового потенціалу. Для підтримки регіону проєкт планує ініціативи з технічної допомоги відділам освіти територіальних громад та низку заходів для забезпечення дистанційної роботи освітян в евакуації та на окупованих територіях».

Про виклики, які несе новий навчальний рік, а також про досягнення освітян минулого року розповів Юрій Стецюк, директор Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації. Він наголосив, що забезпечення держгарантій працівникам закладів освіти в умовах воєнного стану – завдання №1 для ОМС.


За даними освітнього департаменту, у новому навчальному році:

– працюватимуть 1344 класи, в яких навчатимуться 28149 учнів;

– до освітнього процесу залучили 2807 педпрацівників;

– до 1-х класів подали 957 заяв, до 5-х класів – 3124, а до 10-х – 1409.


Безпека – найскладніше питання. Так, створити безпечні умови для учасників освітнього процесу в теперішніх умовах неможливо. Враховуючи всі обставини воєнного стану, на Луганщині навчання організують в онлайн-форматі.
Comments


Останні публікації

bottom of page