top of page

Стартувало національне впровадження ініціативи «Стаємо сильнішими разом!»

У межах національного впровадження ініціативи «Стаємо сильнішими разом!» Швейцарсько-український проєкт DECIDE організував навчання для тренерів/-ок – викладачів/-ок закладів післядипломної педагогічної освіти з різних куточків України.Методичний тренінг у змішаному форматі тривав 6 днів. Протягом цього часу 49 учасників та учасниць, яких об’єднали у 2 навчальні групи, поглиблювали свою обізнаність у сфері освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ) та дізнавалися, як ефективно використовувати такі ресурси, аби сприяти інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни.


Про що ми говорили на тренінгу та які теми розглядали? Це, зокрема:– «Я. Ти. Ми» – про знайомство та розвиток дружньої атмосфери в дитячій спільноті;– «Ми діти – і маємо права»: про дослідження прав людини і прав дитини;– «Ми є частиною великого світу»: про прийняття різноманітності та емпатійне сприйняття інших;– «Ми живемо та навчаємось за правилами»: про спільне погодження правил та конструктивне розв’язання конфліктів.


Тренінг передбачав і психологічний практикум, де учасники та учасниці опановували методи психологічної підтримки учасників освітнього процесу.


А ще учасники та учасниці самостійно працювали з навчально-методичними ресурсами ОДГ/ОПЛ міжнародної освітньої платформи LivingDemocracy, мали практичні завдання, пов’язані з переглядом вебінарів, які вже провели в межах ініціативи. Звісно, маючи спеціально розроблені методичні ресурси і, зокрема, порадник «Стаємо сильнішими разом!». Але про нього зовсім скоро розкажемо вам окремо!


«Дуже дякую за прекрасну організаційну роботу, технічну підтримку, адже продемонстровано багато форм цікавої роботи онлайн. Актуальна тема, корисні матеріали, комфортна атмосфера, інтерактив, толерантність, тактовність та професійність тренерів – це гарний досвід», – поділилася враженнями Анжела Миколайчук, яка представляє ВІППО (Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти).


У відгуках відзначили і роботу тренерок. Ними виступили Марія Гриньова та Діана Карпенко, а також Олена Солнцева з КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради».

«Щиро дякую тренерам за чудовий курс, змістовні та глибокі знання, позитивний настрій, креативні ідеї та розвиток критичного мислення! Ви – чудові супер-тренерки! Так тримати», – ось так прокоментувала тренінг Ірина Тищенко із Черкас.


Результат – учасники та учасниці не лише визначили можливості використання ресурсів ОДГ/ОПЛ у професійній діяльності педагогів/гинь дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, а й виробили стратегії інтеграції даних ресурсів у власну професійну діяльність. І всі з цим завданням впоралися на всі.


«Це було дуже динамічно! Це мій стиль роботи, коли активність за активністю та максимальна включеність», – підсумувала Наталія Німченко, учасниця з Чернігова.Commentaires


Останні публікації

bottom of page