top of page

У Луганській області відбулася консультативна сесія з розмежування повноважень органів влади у сфері освіти

16 липня 2020 року у м. Северодонецьк Луганської області відбулася Консультативна сесія «Розмежування повноважень органів влади у сфері освіти», організована Швейцарсько-українським проєктом DECIDE у співпраці з Луганською обласною державною адміністрацією.


Захід був присвячений обговоренню питань щодо розмежування повноважень органів влади у сфері освіти. Під час консультативної сесії піднімалися актуальні для області питання планування мережі закладів освіти та їх реорганізації, налагодження організації обліку дітей дошкільного та шкільного віку, організації та фінансування підвезення учнів (вихованців) та педагогічних працівників до закладів освіти. Жваву дискусію викликало обговорення питання щодо виконання згідно із законом функції  засновника (учасника) юридичної особи, утвореної за рішенням відповідної місцевої ради.


До обговорення долучились представники Департаменту освіти і науки Луганської ОДА, відділів освіти РДА області, відділів освіти селищних рад, освітяни Луганщини.Наталія Протасова, директорка Проєкту DECIDE, відмітила, що ефективна системи освіти зможе запрацювати лише тоді, коли буде ми будемо прислухатися до фахівців-практиків, тих, хто безпосередньо створює освіту на місцях, у громадах. Тож подібні консультації не просто важливі – вони є нагальною вимогою розбудови національної системи освіти.


«Головною метою проєкту DECIDE є якісна освіта для наймолодших громадян України», – зазначила Валентина Полторак, менеджерка Проєкту DECIDE. Також вона наголосила на важливості діалогу з громадами в процесі розмежування повноважень у сфері освіти та участі регіонів і громад у формуванні національного законодавства з питань місцевого самоврядування.Юрій Стецюк, директор Департаменту освіти і науки Луганської ОДА, зазначив: «Для Луганської області, освіта якої має свої особливості, є вкрай важливим долучитися до розробки рекомендації щодо удосконалення системи управління освітою на регіональному рівні. У співпраці з провідними міжнародними та вітчизняними експертами ми зможемо напрацювати нові, інноваційні підходи до організації управління освітою та разом створити на Луганщині освіти освіту європейського рівня – освіту рівних можливостей».


Консультативна сесія відбулась за модерації Лариси Жабенко, координаторки Компоненту 1 «Децентралізація управління освітою» Проєкту DECIDE, головного експерта ГО DOCCU та Сергія Дятленка, національного експерта Проєкту DECIDE з розвитку демократичних освітніх систем в громадах. Також у заході участь взяли Ольга Терент’єва, регіональна координаторка Проєкту DECIDE у Луганській області, Роман Власенко, голова Попаснянської РДА, Наталія Приходько, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Чмирівської сільської ради, Валентина Коновалова, начальник відділу освіти Станично-Луганской РДА, Олена Юхновець,  начальник відділ освіти Сватівської РДА.


За підсумками Консультативної сесії буде сформовано пропозиції щодо можливих варіантів перерозподілу повноважень у сфері освіти з огляду на зміну адміністративно-територіального устрою. Пропозиції будуть надані для подальшого урахування при внесенні змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (в частині розподілу повноважень).Komentar


Останні публікації

bottom of page