top of page

В Одесі провели Форум відновлення Одещини «Регіональний розвиток. Просторове планування»

Працюємо над Стратегією відновлення та розвитку Одеської області – Одеська обласна державна адміністрація та Швейцарсько-український проєкт DECIDE із партнерами презентували аналітичну частину документа.


28 вересня в Одесі провели Форум відновлення Одещини «Регіональний розвиток. Просторове планування». Це вже четвертий захід на Півдні України, на якому обговорюють ефективне планування територій та залучення громад до стратегічних рішень.


У межах форуму за участі Олега Кіпера та Романа Григоришина презентували напрацювання до Стратегії відновлення і розвитку регіону – аналітикою та проміжними висновками поділилися Мирослав Кошелюк, експерт з питань стратегічного планування та стратегічних комунікацій проєкту DECIDE, та Дмитро Ливч із CIVITTA, яка долучилася до процесу в межах співпраці із проєктом. Нагадаємо, що розробка Стратегії стала можливою завдяки Посольству Швейцарії в Україні.


Станом на зараз команда сформувала першу версію аналітичного звіту, що стане основою для стратегії області. Зокрема, для цього провели кабінетне дослідження, яким охопили 82 територіальні громади Одещини та 8 профільних департаментів, а також проаналізували більш як 40 публічних джерел.


За ним слідувало польове дослідження – воно передбачало інтерв’ю із ключовими стейкхолдерами, соцопитування мешканців області, дослідження настроїв бізнесу та проведення публічних круглих столів.


Ще пізніше провели консультації з громадськістю – цей етап включив презентацію аналітичного документа, організацію публічних обговорень, консультації з профільними департаментами та раунди коментарів.


Людський капітал є визначальним чинником економічного розвитку:

– рівень урбанізації Одещини є нижчим, ніж загальноукраїнський показник – майже 67% проживають у містах;

– з початку вторгнення збільшилася кількість ВПО.


Сама ж вона включатиме дві частини – програму та аналітичну. Остання враховує:


– людський капітал;

– географічний потенціал;

– природно-ресурсний потенціал;

– інфраструктуру;

– економічний потенціал;

– врядування та фінанси;

– національну рамку відновлення;

– стратегічні виклики та перспективи.


Загалом над аналітичною частиною плануємо роботу протягом жовтня – грудня 2023-го. Водночас триватиме робота над програмною і проєктною частинами документа.


Comments


Останні публікації

bottom of page