top of page

В Одеській області розпочались регіональні стратегічні сесії щодо розвитку освіти

28 липня 2020 року відбулась перша стратегічна сесія з розвитку освіти Одеської області, організована Швейцарсько-українським проєктом DECIDE у співпраці з Одеською обласною державною адміністрацією.


У Сесії взяли участь представники Департаменту освіти і науки Одеської ОДА, Державної служби якості освіти в Одеській області, управлінці освіти з громад, керівники закладів освіти Одещини та експерти проєкту DECIDE.


Наталія Протасова, директорка проєкту DECIDE зазначила: «Сьогодні, перед управлінцями освітою стоїть чимало завдань. Всі ви задаєтесь питанням щодо функцій та повноважень органів влади різних рівнів, всі ви думаєте, як забезпечити якісну та доступну освіту. Реформа адміністративно-територіального устрою та реформа освіти, що активно впроваджуються Урядом, формують нові умови для управлінців. Регіони та громади в цей час активних змін потребують нових механізмів реалізації своїх повноважень у сфері освіти, інструментів, які дозволять якісно розвити освіту в регіоні. Проєкт DECIDE протягом наступних років буде підтримувати вас на шляху реформ у сфері освіти у співпраці з Обласною державною адміністрацією Одеської області та Державною службою якості освіти та сприятиме стратегічному розвитку освіти Одещини».
«Одеська область, як регіон-партнер DECIDE, протягом наступних п’яти років отримає експертну підтримку кращих українських та швейцарських експертів в галузі освіти, стратегічного прогнозування та планування. Сьогодні управлінці в сфері освіти в Україні вирішують здебільшого питання операційної діяльності, стратегічні документи найчастіше носять декларативний характер та припадають пилом на полицях. Проте світовий досвід доводить, що освіта, це та галузь, яку не можливо розвивати без чіткої та реалістичної стратегії. На регіональному рівні такий стратегічний документ зокрема має охоплювати не тільки питання розвитку мережі, а й питання якості освіти, розвитку міжмуніципальної співпраці в сфері освіти, широкого консультування управлінців освітою в громадах, комунікації з громадськістю», – зазначила Валентина Полторак, менеджерка проєкту DECIDE.


«Стратегія розвитку освіти області – навіщо вона потрібна? У першу чергу, стратегія забезпечує тяглість змін незалежно від зміни політичного керівництва, створює орієнтири для майбутніх керівників закладів освіти. Стратегія потрібна задля досягнення показників роботи ОДА. Це і розвиток мережі закладів загальної середньої освіти, комунальних ліцеїв; залучення коштів на розвиток освітньої інфраструктури; покращення комунікації; залучення свідомих громадян до співпраці з владою», – узагальнила Анна Пуцова, експертка з інституційної підтримки асоціацій та об’єднань органів місцевого самоврядування.Учасникам також було запропоновано долучитись до визначення критеріїв розвитку освіти. Серед визначених критеріїв – доступність освіти, кадрове забезпечення ЗЗСО, матеріально-технічне забезпечення закладів освіти та ін. Учасники сесії також відмітили важливість дотримання демократичних принципів в управлінні освітою, що, на їх думку, є важливим підґрунтям розвитку освіти. Наголошувалось на важливості розвиту якості освіти.


Сергій Мергут, начальник відділу освіти та молодіжної політики Кілійської міської ради, зауважив: «Дитина повинна почуватись в закладі освіти комфортно. Хоча комфортність – це достатньо широкий комплекс – це і здоров’я, і виховна робота, і протидія булінгу, психологічно-емоційна доброзичлива атмосфера. Без цього якісної освіти досягти неможливо».


Під час заходу було проведено бліцопитування «Розвиток освіти». Учасники мали можливість висловитись щодо власного бачення розвитку освіти регіону. 100 % респондентів відповіли, що вони готові долучитись до розвитку освіти. 60% опитуваних зазначили, що вони можуть впливати на розвиток освіти на рівні громади, 45% – на рівні регіону. Свої можливості щодо впливу на розвиток освіти на рівні держави зазначили 10% респондентів.Comments


Останні публікації

bottom of page