top of page

Вітаємо переможців конкурсу шкільних громадських проєктів «Громадський бюджет на дитячі мрії» на Чернігівщині

15 червня команда Проєкту DECIDE завітала до Чернігова, аби привітати переможців конкурсу шкільних громадських проєктів «Громадський бюджет на дитячі мрії». Його реалізує Швейцарсько-український проєкт DECIDE спільно з  Чернігівською міською територіальною громадою. Крім Чернігівської територіальної громади, конкурс охопив Березнянську, Коропську і Менську територіальні громади.


Завдяки ініціативі скоро у Чернігівській загальноосвітній школі №35 відкриють кафе із лаунж-зоною, а в Чернігівському ліцеї №32 облаштують шкільне подвір’я. Саме такі учнівські проєкти перемогли, а отже їхні команди отримають фінансування на реалізацію. Щоб здійснити обидві мрії, Проєкт DECIDE виділяє 1 мільйон гривень, ще 53 тисячі гривень додаються з бюджету громади.

«Наша команда щаслива, що навіть в умовах війни у нас спільно з Чернігівською міською громадою є можливість здійснювати дитячі мрії та розвивати громадянську активність. Все це стало можливим завдяки підтримці Швейцарії. У межах ініціативи 27 місцевих шкільних команд вчилися втілювати свої ідеї в життя. Разом ми вчилися генерувати ідеї, писати проєкти, агітувати за них, – каже Валентина Полторак, менеджерка Проєкту DECIDE. – Впевнена, що всі шкільні команди, які хоч і не перемогли, отримали нові компетентності, що знадобляться їм у дорослому житті. Наші майбутнє – це активна молодь, яка бере участь у розвитку своєї громади та відбудові України».

Майже 26 тисяч чернігівців віддали свій голос учнівським ідеям, що вже є рекордом. Понад 11 тисяч учнів проголосували офлайн у своїх школах, а 15 тисяч громадян онлайн на платформі громадського бюджету.


Їхній вибір і визначив переможців ШГБ – це проєкт «Облаштування шкільного подвір’я ліцею №32 – «Happy yard» та «Шкільне кафе з лаунж-зоною «Taller de gusto». За проєкт ліцею №32 проголосували майже 14,5 тисяч мешканців громади, а ідею школи №35 підтримали понад 14 тисяч.


«Ми дуже хотіли перемогти! Всюди, де це було можливо, поширювали банер із закликом проголосувати за наш проєкт, а ще щодня перевіряли, скільки маємо голосів. Які ми були щасливі, коли дізналися, що перемогли! Сподіваємося, що за літо проєкт реалізується і вже 1 вересня в нас буде нове шкільне подвір’я», – ділиться Вероніка Фесюра, яка навчається у ліцеї №32. До команди проєкту-переможця увійшли не тільки школярі, а й батьки та вчителі.


Ідея оновленого шкільного подвір’я виникла в команди неспроста. Напередодні у ліцеї вона провела опитування, після чого сформувала головну ідею та розпочала підготовку. А от візуалізувати мрію допоміг один із учасників команди, який за допомогою спеціальної програми створив ескіз подвір’я.


Тренінги та хакатони – процес, який передував голосуванню в Чернігові. Його від початку і до кінця супроводжував Сергій Омелічкін, координатор ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії». За його словами, конкурс вперше організували у такі стислі строки, та це аж ніяк не вплинуло на якість.


«Помітили тенденцію, що учнівські ідеї часто стосуються спорту і створення освітніх просторів. Однак всі вони різні, кожен проєкт – унікальний», – додає Сергій Омелічкін. Дійсно, із 27 поданих проєктів 17 у категорії «Створення нового освітнього простору в школі та громаді», а це 63%.


Гарний відпочинок між уроками – такою є мета учнів та учениць школи №35. У закладі є вільне місце, тож там і планують створити учнівський хаб – зону для відпочинку з фуд-кортом. У лаунж-зоні можна буде проводити стендапи, воркшопи і лекторії. Команда розраховує до 1,5 тисячі відвідувачів.


«У нашій школі давно мріють про кафе. От тепер з’явилася така можливість, ми вирішили нею скористатися і перемогли», – каже Дарина Джусюк, учениця школи №35. Адам Заідов, який теж входить до команди, додає, що про кафе думали і дорослі, які вчилися у школі.


Усі команди, які брали участь у ШГБ, отримали подарунки – набори книг, серед яких, зокрема, і комплект книг про Гаррі Поттера.
留言


Останні публікації

bottom of page