top of page

Втілюємо дитячі мрії із Менською громадою

Менська міська рада – ще одна громада на Чернігівщині, з якою Швейцарсько-український проєкт DECIDE реалізує ініціативу «Громадський бюджет на дитячі мрії». В її межах втілять три учнівські ідеї, які отримали найбільшу підтримку на рівні громади.


Усього в Менській громаді брало участь 11 проєктів, з-поміж яких переможцями конкурсу визначили 3. Тож наша команда завітала до Мени, щоб привітати команди, проєкти яких перемогли в шкільному бюджеті участі, та вручити сертифікат на 1 мільйон гривень. Саме стільки виділяє DECIDE на реалізацію проєктів, ще 53 тисячі гривень додають з бюджету громади.


Цьому передував непростий шлях. У квітні для команд проєктів відбулися тренінги, а в травні – хакатони. На цих заходах команди, які складаються з учнів 5-11 класів, учителів і батьків, училися розробляти проєкти, удосконалювали їх і готували до подання на конкурс. До речі, явка учнів 5-11 класів тут становить 85%.


«Сьогодні ми разом із Менською громадою за підтримки Швейцарії втілюємо дитячі мрії навіть попри війну! Шкільні команди згенерували багато крутих і креативних ідей, частина з них цього року набрала більше голосів, але, впевнена, що всі учасники – переможці, бо навчилися працювати в команді і писати проєкти, які допоможуть змінити життя вашого класу, школи та громади. А вже згодом, як закінчите школу, ви будете відстоювати ідеї та втілювати мрії, що впливатимуть на долю нашої країни. Ми у вас віримо!», – сказала у вітальному слові Валентина Полторак, менеджерка Проєкту DECIDE.


У заході взяли участь всі шкільні команди, які брали участь в ініціативі. Попри те, що 8 команд не здобули омріяної перемоги, кожна отримала від команди DECIDE комплект захоплюючих книг, а з боку міської ради – сертифікат на 5 тисяч гривень кожен


«Ми всі разом переживали, а ось зараз вже підсумовуємо та вітаємо переможців. Дякуємо нашим партнерам – проєкту DECIDE. Із впевненістю можу сказати, що наші діти найталановитіші. Кількості нагород, які вони отримують на конкурсах, може позаздрити будь-яка громада. За це велика вдячність батькам, педагогам і, звісно, активним дітям. До нових перемог!», – сказав Геннадій Примаков, голова Менської територіальної громади, на відкритті.

Тож час і вам дізнатися переможців ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії» у Менській громаді – це команди Киселівської школи, де запрацює природнича лабораторія, Макошинської, на базі якої відкриють універсальний спортмайданчик, та Феськівської гімназії, у планах якої створити освітній простір. А далі про кожен проєкт розповідаємо докладніше.


«Кожен ранок розпочинався не з чаю та бутерброда, а з того, щоб поширити інформацію про наш проєкт у всіх можливих соцмережах, – ділиться команда із Феськівської гімназії. – Ми використовували схему «піраміди», це коли отримав сам, проголосував і відправив ще трьом своїм друзям. Разом дійшли до перемоги завдяки мотивації, бажанню щось робити і допомоги наших наставників – вчителів і батьків».


Звісно, останні дні голосування, були «найгарячішими». Тоді команда відправилася селом, щоб проконсультувати всіх, хто хотів, та ніяк не вдавалося проголосувати через технічні причини. До процесу підключилися також родичі та знайомі, які активно голосували. Все це спрацювало – проєкт із створення освітнього простору “Smart Classroom” переміг. Діти переконані, що такий осередок допоможе підвищити якість їхнього навчання завдяки доступу до сучасних технологій та інтерактивних методів.

Команда Макошинського ЗЗСО запропонувала створити універсальний майданчик “SportTime”, а таку ідею охоче підтримали мешканці громади. За словами школярів, обрати напрям було легко, бо цю ідею підтримали більшість дітей в шкільному опитуванні. Однак вагомим чинником було й те, що в закладі немає спортзалу, а спортивні майданчики вже застарілі. Після того, як обрали напрям, діти до справи підійшли творчо.


«Ідею візуалізувати спортмайданчик у грі Minecraft запропонував один із учасників команди. Щоправда, до неї спершу інші поставилися доволі скептично. Але потім це усім сподобалося, і почала кипіти робота, яка проходила у нас весело, а іноді і під музику. Ми працювали як одна команда», – розповіли під час презентації автори проєкту.


Третій проєкт-переможець передбачає створення природничої лабораторії “Modern Technology Hub” на базі кабінету хімії та лабораторії Киселівського ЗЗСО. Команда «схилила ваги» на свою користь у виборах не одним аргументом. По-перше, матеріально-технічна база не оновлювалася ще з 80-х років. По-друге, учням важко вивчати світ лише за підручником і «на пальцях».«Здебільшого діти вивчають суху і нецікаву, на їхній погляд, теорію. До того ж, наші учні не завжди бачать зв’язок біології та хімії із повсякденним життям. Тому природнича лабораторія не тільки буде мотивувати дітей навчатися, а й дозволить їм експериментувати, та головне, отримувати задоволення від такого навчання», – додають вчителі.


У межах проєкту планують зробити ремонт шкільного кабінету, зокрема замінять вікна й двері, закупити меблі та сучасне обладнання. А ще команда вже задумується над тим, які тематичні гуртки можна буде створити на базі лабораторії.


Як бачимо, креативності – хоч відбавляй. Адресуємо вдячність усім причетним до ШГБ. Далі буде!Comentarios


Останні публікації

bottom of page