Як Вертіївська громада обʼєдналася з навколишніми, щоби надавати послуги ІРЦ
Вертіївська громада стала яскравим прикладом того, як сьогодні можна налагодити успішну співпрацю громад, аби урахувати потреби всіх зацікавлених сторін.
Під час реформи децентралізації виникло питання: залишати інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ) у Ніжині чи перемістити до громади. Адже це було рішення, яке впливало на сотні сімей.
«Якби ми перенесли центр в інший населений пункт, наприклад, у якусь закриту школу в селі, то втратили б багато дітей. Адже особливість цього ІРЦ у тому, що він обслуговує, зокрема, дітей із віддалених маленьких сіл колишнього району. Деякі сімʼї просто не мали б змоги відвідувати установу, отримувати консультації і корекційно-розвиткові послуги. Ніжин — це місце, куди найзручніший доїзд з усіх громад», — розповідає Людмила Савченко, начальниця відділу освіти Вертіївської громади.
Рішення залишити ІРЦ у Ніжині знайшло підтримку серед громад. «Коли голова громади побачив дітей, які там займаються, його рішення стало очевидним. Діти мають отримувати допомогу саме тут», — ділиться директорка ІРЦ Лідія Антонова. Відтак громади почали співпрацювати: підписали договори, залучили фінансування і навіть отримали грант від DECIDE на розвиток центру.
Які труднощі довелося подолати на шляху до створення цієї моделі співпраці? Чому в центрі мріють про мобільний ІРЦ, і що означає «перевести дружбу в правове поле»? Як спільна робота змінює життя дітей з особливими освітніми потребами — читайте у матеріалі: https://bit.ly/3PcyGxx