Як на Полтавщині громади співпрацюють навколо ІРЦ і створили ресурсні кімнати
Співпраця громад Полтавщини допомагає дітям з особливими освітніми потребами.
«До нас в ІРЦ батьки привозять дитину з фізичними труднощами тяжкого ступеня прояву, яка не хотіла йти на контакт, часто плакала… Зараз вона добре почувається, працює з фахівцями, ми допомогли налагодити контакт із мамою. Для дитини з особливими освітніми потребами — це величезний прогрес», — ділиться Людмила Мельник, директорка інклюзивно-ресурсного центру Лохвицької громади.
Завдяки підтримці Швейцарсько-українського проєкту DECIDE, Заводська та Лохвицька громади об'єднали зусилля, аби забезпечити найкращі умови для розвитку дітей з особливими потребами. Заводська громада вирішила не створювати свій інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ), а продовжити співпрацю з ІРЦ Лохвицької міської ради, адже фахівці там добре себе зарекомендували.
«Як у новоствореній сім’ї, сусідні громади почали "притиратися", будувати плани, щось робити разом. Але тут розпочалося повномасштабне вторгнення», — пригадує Наталія Міщенко, директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників виконавчого комітету Заводської міської ради.
Ця співпраця стала ще більш актуальною під час повномасштабного вторгнення, коли необхідність підтримки дітей з ООП стала критично важливою.