top of page

Архітектура нової моделі публічної служби – тема Рішельє-форуму

Архітектура нової моделі публічної служби – тема Рішельє-форуму 2022 від НАДС, який пройшов у Києві 22 та 23 вересня. Серед партнерів заходу – Проєкт DECIDE.


З року в рік форум збирає експертів і практиків, щоб обговорити поточну ситуацію в сфері публічного управління та дійти до ефективних рішень проблем. Особливо це актуально в умовах воєнного стану.


Реформа державного управління важлива в контексті відбудови України. На цьому наголосила Айлін Хофштеттер, старша радниця Посольства Швейцарії в Україні. Вона запевнила у подальшій підтримці зусиль України у сфері публічної служби. Низка проєктів Посольства Швейцарії спрямовані саме на те, щоб посилити менеджмент у системі державного управління України.


Проєкт  DECIDE – один із таких. Він допомагає у впровадженні реформи децентралізації та освіти. Під час форуму Валентина Полторак, менеджерка Проєкту DECIDE, поділилася планами проєкту щодо підтримки посадових осіб місцевого самоврядування у часи війни. За її словами, лише в умовах воєнного стану вдалося надати більш як 500 експертних консультацій для представників органів місцевого самоврядування.


«Уже понад рік наша команда разом із Мінцифрою, МОН та Офісом ефективного регулювання BRDO працює над удосконаленням е-системи менеджменту освіти АІКОМ. Наша спільна ініціатива «Дебюрократизація управління освітою» передбачає, що в найближчій перспективі запрацює реєстр обліку дітей, а також буде удосконалено реєстр педпрацівників. Це можливість для держслужбовців і посадових осіб ОМС планувати відновлення освіти та ухвалювати рішення на основі таких даних», – розповіла Валентина Полторак.

Окрім того, вона анонсувала розробку короткострокових програм підвищення кваліфікації для держслужбовців та посадовців ОМС, депутатів місцевих рад, над чим вже працює команда DECIDE разом із НАДС. Програми з питань управління освітою допоможуть підвищити професійні компетентності управляти в умовах воєнного стану.


Переглянути запис трансляції Рішельє-форуму публічної служби можна тут:


Comments


Останні публікації

bottom of page