top of page

Демократія – наш вибір: викладачі та методисти Полтавщини переймають швейцарський досвід з впровадження освіти для демократії та освіти з прав людини


З 22 по 24 червня на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся семінар-тренінг для викладачів та методистів інституту освіти для демократії та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ). Тренінг став першим заходом з впровадження на Полтавщині швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».


Протягом всіх трьох днів семінару 20 викладачів та методистів інституту активно обговорили та вивчили ключові аспекти демократичного врядування в школі. Серед них особливу увагу приділили темам демократичної культури, ключовим сферам демократичного врядування в навчальному закладі, формуванню громадянських компетентностей учнів та вчителів, а також розвитку учнівського самоврядування. Особливо жваву дискусію викликала тема синергії влади, громади та школи у розбудові громадянського суспільства та вихованні нового покоління активних громадян України.


«Під час тренінгу учасники вчилися визначати та аналізувати власні досягнення, складали плани дій щодо демократизації школи, а також розробляли «дорожню карту» із запровадження нових прогресивних технологій навчання, які нестимуть не тільки теоретичний, а й практичний зміст в освіту. В цьому контексті для нас надзвичайно важливим є швейцарський досвід», – підкреслив ректор Полтавського ОІППО Віталій Володимирович Зелюк.


Учасники зазначали, що триденний тренінг змінив їх уявлення про демократію: «Демократія – це не вседозволеність… Це бачення світу очима законів, прав, цінностей». Ключовим визначенням поняття демократії майбутні тренери проекту визнали відомий вислів Авраама Лінкольна: «Демократія – це влада народу, для народу і через народ».


«Сучасна українська школа стає на стежку демократії і головне завдання, яке стоїть перед тренерами, грамотно сприяти цьому», – наголосила головний експерт проекту Наталія Клокар.

Довідково. Метою проекту DOCCU є підтримка сталого розвитку громадянського суспільства за допомогою поширення знань про освіту для демократичного громадянства та освіту з прав людини (ОДГ/ОПЛ). В рамках реалізації проекту в 2016-2018 роках передбачається впровадження навчальних курсів з ОДГ/ОПЛ у систему післядипломної освіти вчителів і керівників шкіл, проведення низки семінарів-тренінгів, науково-практичних комунікативних заходів. Особливу увагу буде приділено реалізації в Україні основних положень Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини.

Comments


Останні публікації

bottom of page