top of page

Експертна сесія «Стратегія розвитку ЗЗСО: успішні практики розроблення та впровадження»

13 шкіл громад-партнерів Проєкту Швейцарсько-українського проєкту DECIDE, які впродовж року працювали над розробкою Стратегії розвитку закладів освіти, успішно пройшли цей шлях і відтепер мають дієвий інструмент розвитку школи! Школи дієвої демократії!


Для команд 13 шкіл «першої хвилі» розробки Стратегій розвитку це був по-справжньому продуктивний рік! Адже команди не просто розробили і затвердили Стратегію розвитку школи та спільно написали «дорожню карту» її запровадження. Вони працювали у колі однодумців, навчали та навчалися, сперечалися та переконували, шукали нові можливості для розвитку школи та колективу.


Зізнаємось, це був непростий шлях, особливо в теперішніх реаліях. Адже підготовка стратегій відбувалася у складних умовах повномасштабної війни та нових викликів перед освітою та освітянам. Серед них – і дистанційка, і посилення безпеки шкіл, і психологічна напруга. Але ми впоралися!


І от, нарешті, 24-26 січня у столиці відбулася експертна сесія «Стратегія розвитку ЗЗСО: успішні практики розроблення та впровадження», яка зібрала понад 50 учасників та учасниць з Полтавщини, Луганщини, Одещини та Івано-Франківщини.Керівники 13 шкіл громад-партнерів Проєкту DECIDE, учителі та ментори мали можливість презентувати кращі практики розроблення Стратегій розвитку закладів освіти і «дорожніх карт» їх запровадження.А похвалитися було чим, адже до розробки Стратегій долучалися усі учасники освітнього процесу: і учні, і їх батьки, педагогічні колективи, керівники громади.


Упевнені, що розроблений документ – Стратегія розвитку ЗЗСО – не просто формальність. Багато в чому він допоміг командам пізнати свою школу, виявити сильні та слабкі сторони шкільного колективу, побачити управлінські прогалини та знайти організаційні резерви для розвитку. Розроблення Стратегії дозволило ще раз переконатися у тому, що лише разом ми зможемо Перемогти!


Хочеться в чергове подякувати нашим незмінним партнерам та однодумцям з Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», Полтавській академії неперервної освіти ім. М.В.Остроградського та Луганському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. І звісно, нашим швейцарськими колегами з PHZH International Projects in Education на чолі з професором Рольфом Голлобом, які завжди із нами попри відстань! Друзі, саме завдяки командній роботі нам вдалося зробити неможливе!Отже, ми раді вітати із успіхом 13 шкіл «першої хвилі» розроблення Стратегії розвитку ЗЗСО: Мачухівський ліцей, Терешківський ліцей Терешківської сільської ради, Білоцерківський ліцей, Опорний заклад «Решетилівський ліцей імені І.Л.Олійника» та Покровський ОЗЗСО I-III ст Решетилівської міської ради Полтавської області, Нерубайський академічний ліцей №1 Нерубайської сільської ради, Кілійський ЗЗСО №3, ОЗО «Першотравневий ліцей» Визирської сільської ради та Красносільський ліцей, Галицький ліцей імені Ярослава Осмомисла, Тустанський ліцей Дубовецької сільської ради, Білоберізький ліцей та Ворохтянський ліцей.


Стратегії розвитку 13 ЗЗСО «першої хвилі» прийняті! Плани її впровадження написані! А це означає, що попереду на нас усіх чекає ще більше роботи! Адже розвиток не має кінцевої точки.


А «кожен фініш – це, по суті, старт»!


Тож крокуємо й далі на шляху до «Школи дієвої демократії»!


Найцікавіше – попереду! Зустрічаймо «другу хвилю»!
Comments


Останні публікації

bottom of page