top of page

Форум «Освіта Івано-Франківської області: розвиток в умовах війни»

дним із важливих чинників нашої Перемоги є освічене та свідоме суспільство. А діти – майбутнє нашої держави, саме вони і формуватимуть це вільне суспільство.


Зважаючи на спричинені війною виклики в освіті, Швейцарсько-український проєкт DECIDE та Івано-Франківська обласна державна адміністрація зібрали на Форум «Освіта Івано-Франківської області: розвиток в умовах війни» представників Міністерства освіти і науки України, Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківської обласної радаи, Управління Державної служби якості освіти в Івано-Франківській області, а також лідерів сільських, селищних, міських рад та освітян регіону.

У межах форуму учасники не лише обговорили сучасний стан освіти Івано-Франківської області та як реагувати на низку викликів, які ставить перед нами повномасштабна війна, а й ознайомилися із конкретними кроками, щоб їх подолати. Йдеться про Стратегію розвитку освіти Івано-Франківської області на 2023-2027 роки, яку розробив Департамент освіти і науки Івано-Франківської ОДА за підтримки експертів Проєкту DECIDE.


«Освіта пріоритезується в державі. Сьогодні вона є пріоритетом номер два після оборони України. Я переконаний, що цю війну ми завершимо Перемогою добра над злом, після чого освіта стане пріоритетом номер один. Освіта – це те, що буде забезпечувати розвиток України. Трансформація охопить усі її напрями: від дошкільної до вищої освіти. Візію сформували, тепер переходимо на експертний рівень. Ми запрошуємо всіх до діалогу і очікуємо, зокрема, на залученість та активність територіальних громад», – зазначив Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України, відкриваючи форум.


У відкритті також взяла участь Світлана Онищук Голова Івано-Франківської ОВА, яка подякувала освітянам регіону за роботу: «Ми живемо в дуже складний час. І хоч у нас тиловий регіон, але “добрий” тил – “добрий” фронт, – сказала у вітальному слові Світлана Онищук. – Хочу подякувати освітянам Прикарпаття. Ви вкладаєте душу в роботу, дбаєте про всіх дітей та їхню безпеку. Пам’ятаю, як важко суспільству було прийняти позицію, що 1 вересня 2022-го всі підуть до школи. Але своєю працею ви переконали, що школа працюватиме очно і вона буде безпечною для кожної дитини».


«Громади Івано-Франківської області прихистили мільйони українців з початку повномасштабної війни», – поділилася Валентина Полторак, менеджерка Проєкту DECIDE.

За її словами, Івано-Франківська область співпрацює з Проєктом вже три роки. В умовах війни співпраця не припинилася, а навпаки посилилася. Спершу Проєкт DECIDE долучався з гуманітарною підтримкою громадам, які приймали вимушених переселенців. Згодом партнери відновили роботу над Стратегією розвитку освіти регіону на найближчі роки. Саме в її розробці команда DECIDE надавала експертну підтримку.


«Сьогодні ми продовжуємо говорити про розвиток освіти, адже освіта – це майбутнє. Розроблена Стратегія – це реальний план, який дасть можливість створити таку освіту, а в перспективі співпрацю, що дозволить залучати молодь до управління і розвитку регіону. Щоб документ не залишився лише на папері, важливою є ваша участь у реалізації цієї стратегії», – додала Валентина Полторак.

Саму ж Стратегію презентувала Лариса Жабенко, координаторка компоненту 1 Проєкту DECIDE. Розроблений документ завантажуйте його за посиланням: bit.ly/3DeehCt


Крім того, на форумі провели панельну дискусію «Школа, влада і громада – разом до спільної мети». Учасники та учасниці, серед яких голови громад, керівники відділів і закладів освіти, обговорили такі напрями як:

– міжмуніципальне співробітництво: освіта як пріоритет розвитку громади;

– якісна освіта: спільна відповідальність;

– школа як промоутер змін в громаді;

– громадський бюджет як інструмент участі в управлінні освітою.


Повну версію трансляції форуму можна переглянути за посиланням: https://fb.watch/lymF360Lnx/Comments


Останні публікації

bottom of page