top of page

Гендиректорка Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва відвідала Чернігівщину

Чернігівщину з офіційним візитом відвідала Патрісія Данці, генеральна директорка Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва!


Разом із заступницею керівника Програми співробітництва Посольства Швейцарії в Україні Сімоною Троллер, Ілоною Постемською та командою DECIDE делегація відвідала різноманітні локації та провела низку зустрічей із чернігівськими партнерами.


«Важливо займатися не лише відновленням житла, а й розвивати потенціал територіальних громад, а головне – всебічною підтримкою громадян. Ми спрямовані на довгострокову підтримку, а також готові адаптувати допомогу під актуальні потреби, які виникають в умовах війни», – заявила Патрісія Данці, гендиректорка Швейцарської агенції розвитку та співробітництва.

Чернігівська область доєдналася до регіонів-партнерів Проєкту DECIDE менше ніж рік тому, але за підтримки Швейцарії за цей час спільно вже вдалося реалізувати чимало заходів для відновлення та розвитку освіти в громадах регіону.


«Наймасштабніша з наших ініціатив для Чернігівської області – це “DECIDE: VIDBUDOVA”. В її межах 12 громад області отримали понад 80 мільйонів гривень на відновлення шкіл та створення безпечного середовища для доступу до освіти у співпраці з молоддю», – зазначила Валентина Полторак, менеджерка Проєкту DECIDE.


Це й розробка стратегій відновлення та розвитку освіти в громадах та на рівні області, ініціатива «Громадський бюджет на дитячі мрії», і створення у громадах-партнерках проєкту, яких налічується чотири, Піклувальних рад закладів освіти, і впровадження курсу за вибором «Навчаємось жити в громаді», і DECIDE Summer Clubs «Ми вдома – в Україні». Та це ще не все, попереду – нові напрями співпраці!


На зустрічі в Чернігівській ОДА вдалося обговорити вже реалізовані та нові напрями Проєкту DECIDE та Програми EGAP. Перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем та начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Юрій Музика подякували за підтримку, яку надає Швейцарія Чернігівщині в сфері освіти. Зокрема, в межах ініціативи «DECIDE: ВІДБУДОВА». Це не лише про ремонт шкільних укриттів, які дозволять організувати безперервне навчання під час повітряних тривог, а ще освітні центри, які зможуть відвідувати більш як 6 тисяч дітей. Також ініціативою передбачено освітній компонент для місцевого самоврядування.Крім того, зовсім скоро стартує новий напрям Проєкту DECIDE в сфері професійної освіти, яка також працюватиме в регіоні.


«Сподіваюся, що надалі підтримку профосвіти потужно розширять, адже саме фахівці робітничих професій найбільш затребувані для відбудови регіону. Хто як не Швейцарія із розвиненою системою професійної освіти, може стати нашим орієнтиром у цьому напрямі», – сказав Юрій Музика.


Ще одна ініціатива, яка миттєво набрала обертів у регіоні, це «Громадський бюджет на дитячі мрії». Вона охопила 4 громади-партнерки Проєкту DECIDE – Менську ТГ, Березнянську ТГ, Чернігів та Коропську ТГ. В останній, до речі, у голосуванні за проєкти ШГБ взяли участь майже 39% мешканців громади, що вже є рекордом.


Загалом же кожна громада отримала від DECIDE 1 млн гривень, щоб здійснити дитячі мрії. Серед них – спортивні майданчики, учнівські хаби та зони відпочинку, лабораторії, а також проєкти на розвиток туризму. Та ще багато інших!


Прямо зараз на кожній із локацій тривають роботи – у Чернігові швейцарська делегація мала можливість побачити на власні очі хід реалізації проєктів-переможців у Чернігівській школі №35, де незабаром відкриють кафе із лаунж-зоною «Taller de gusto», та в Чернігівському ліцеї №32, в якому облаштовують шкільне подвір’я «Happy Yard».


Після цього Патріція Данці зустрілася із шкільними командами, на якій наголосила, що діти – це майбутнє України. Вони стануть головами громад, фахівцями різних сфер, а найголовніше – активними громадянами, які розвиватимуть країну. Саме тому Швейцарія приділяє велику увагу розвитку освіти в громадах.


До цієї зустрічі долучилися в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако та начальник Управління освіти Чернігівської міської ради. Разом із ними також оглянули зруйновану школу №18. Тут же і зустрілися з керівницею закладу та її колективом.


«У межах співпраці з DECIDE на освітні проєкти спрямують до 60 млн гривень, з них 40 – на відновлення школи №13, – сказав Олександр Ломако. – Дякуємо нашим швейцарським партнерам. Це колосальна підтримка, завдяки якій в умовах війни ми можемо відновлювати пошкоджені заклади освіти, робити їх якісними та безпечними! А ще залучати дітей до цього процесу, вчити їх самостійності та відповідальності».


Сподіваємося на подальшу потужну співпрацю та продовжуємо далі!
Comments


Останні публікації

bottom of page