top of page

Команда проєкту DECIDE провела стратегічну сесію з Департаментом освіти і науки Луганської області

Команда проєкту DECIDE провела стратегічну сесію з Департаментом освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації щодо співпраці підтримки системи освіти області в умовах війни та окупації.


Команда експертів Проєкту вже декілька місяців поспіль надає консультативну підтримку управлінцям освітою регіону. Проте це перша очна зустріч з громадами-партнерами від початку повномасштабного російського вторгнення. Зокрема, до неї долучилися керівники та представники відділів Новопсковської, Чмирівської, Біловодської територіальних громад Луганської області та Попаснянської міської військово-цивільна адміністрації.

Разом із колегами обговорили підготовку до нового навчального року та організацію освітнього процесу в тимчасово переміщених закладах освіти Луганської області та окреслили подальший план співпраці.«Система освіти України адаптовується до нових реалій війни і ми всі вболіваємо за відбудову громад і розвиток освіти. Ще до війни ми разом планували важливі ініціативи у Луганській області, працювали з управліннями освітою місцевих громад, а також розробляли стратегію розвитку освіти області. До того ж, у 4 громадах області працювали над комплексним розвитком освіти», – розповіла Валентина Полторак, менеджерка Проєкту DECIDE. – Проєкт і надалі підтримуватиме громади області і департамент. Зараз активно працюватимемо над такими завданнями – об’єднанням освітян Луганщини, збереженням кадрового потенціалу, згуртуванням усіх учасників освітнього процесу і допомогою тим, хто в евакуації і тимчасовій окупації».


Проєкт DECIDE і надалі надаватиме експертну допомогу для освітніх управлінців Луганської області. Під час зустрічі на запит громад експерти Проєкту розповіли про вплив воєнного стану на трудові відносини і новели законодавства, казначейське обслуговування, початок нового навчального року та організацію дистанційного навчання.


Повномасштабна війна – нова реальність і нові виклики. Основне завдання сьогодні – забезпечити доступ до української освіти усім дітям Луганщини, незалежно від того, де вони зараз перебувають. Водночас вже варто працювати над стратегією відновлення і розвитку освіти в регіоні після деокупації. Саме над цим і працюватимемо найближчим часом.Commentaires


Останні публікації

bottom of page