top of page

Майже 750 освітян пройшли навчання в межах ініціативи DECIDE Summer Clubs «Ми вдома – в Україні»

Програма активностей для дітей в межах ініціативи DECIDE Summer Clubs «Ми вдома – в Україні» де-не-де ще триває. Але цього не відбулося би без педагогів-організаторів, яких задіяно аж 747. Просто уявіть!


Саме така кількість освітян пройшла та успішно завершила онлайн-тренінг від Проєкту DECIDE, після чого долучилася на місцях до організації літніх дитячих клубів. Серед них – керівники шкіл, вчителі та їхні асистенти, практичні психологи, соціальні педагоги, вихователі, бібліотекарі, керівники гуртків, фахівці із соціальної роботи, методисти та волонтери. І це ще не повний перелік!

Упродовж місяця – з 7 липня до 4 серпня – вони дізнавалися, як організувати активне і змістовне дозвілля для дітей у літніх клубах, планувати роботу, а також поглиблювали свої знання з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини, активного громадянства. Крім того, у межах тренінгів вчилися організовувати активності з безпеки, опановували інструменти психологічної підтримки та формування навичок здорового харчування.


Для цього залучили 9 майстер-тренерів ГО DOCCU, а ще – представників ГО «UkraineActive». Дякуємо колегам за роботу, було драйвово!


Учасники та учасниці тренінгу не лише набули нових знань, а й прокачали свої компетентності. Вони також отримали сертифікати про підвищення кваліфікації!


Після завершення навчання наша команда провела опитування серед освітян, щоб дізнатися їхнє враження – 90% оцінили на найвищий бал корисність такого навчання для подальшої організації літніх клубів у своїх громадах.

Виявилося також, що педагогів найбільше зацікавили питання щодо здорового харчування, організації роботи літніх клубів, а ще – методи навчання громадянській освіті. Високо оцінили учасники й методики організації фізичних активностей.


«У доступній формі були розкриті такі складні для розуміння дітей теми, як «Права і обов’язки», «Права і свободи», «Різноманітність і плюралізм», – читаємо в одному із анонімних відгуків. – Вчилися конструктивно розв’язувати конфлікти, що є надзвичайно актуальною темою у будь-якій спільноті. Вияснили особливості лідерських якостей та визначили свою супер-силу».


Психологічна підтримка – тема, яку учасники порадили ще більше викладати в межах навчання. І такий запит зрозумілий, адже наші учасники та учасниці постійно працюють з дітьми, яким потрібна підтримка, тож можуть стикатися із перевантаженням і професійним вигоранням. Запрошуємо долучатися до заходів у межах нашої ініціативи та спільноти однодумців «Стаємо сильнішими разом: для вчителів і керівників шкіл».

Зворотний зв’язок дуже цінний для нас! І ми врахуємо всі-всі побажання освітян, які отримали під час опитування, щоб наступного року стати ще кращими.


«Особливо сподобалася конкретика, багато рефлексії, що є добре», – ще один відгук від наших учасників та учасниць. І це правда, навчання пройшло без «води», а навпаки – максимум практичних матеріалів, рекомендацій та ідей.


Це також гарна нагода згадати про порадник, який минулого року розробили експерти Проєкту DECIDE, для усіх, хто хоче організувати літній клуб для дітей у громаді. Він у вільному доступі, а завантажити можна за посиланням: bit.ly/3uGUnMw


Дякуємо усім причетним до ініціативи DECIDE Summer Clubs «Ми вдома – в Україні», зокрема до організації і проведення онлайн-тренінгу. Спільно нам вдалося організувати незабутні літні канікули для дітей.


Comments


Останні публікації

bottom of page