top of page

Міжмуніципальна співпраця в освіті!

Надавати дітям Ворохтянської громади, що на Івано-Франківщині, професійну підтримку в інклюзивній освіті, залучивши для цього можливості сусідньої громади: віднедавна це стало можливим завдяки підписаному договору про співробітництво територіальних громад, розробку якого супроводжував Швейцарсько-український проєкт DECIDE.

Зараз розповімо про особливості такої співпраці детальніше!


Минулого тижня Ворохтянська громада та Верховинська уклали договір про міжмуніципальне співробітництво – разом вони працюватимуть над розвитком інклюзивної освіти.

Так, у Верховинській громаді працює Інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ), який, згідно з договором, надаватиме свої послуги дітям Ворохтянської громади. І мова не лише про роботу з дітьми з особливими освітніми потребами, а й, зокрема, про психологічну підтримку всіх дітей. Для цього потрібна лише заява батьків.


До речі, в межах співпраці можливе консультування батьків та працівників освіти щодо розроблення плану розвитку кожної дитини. Словом, тепер така співпраця дає більше можливостей для жителів Ворохтянської громади!


«Співпраця громад – дуже хороший приклад розвитку місцевого самоврядування в Україні. І, якщо ми вже говоримо про конкретні речі, про ІРЦ – це надзвичайно потрібно для розвитку якісної освіти і для підтримки наших дітей, які потребують цього, – каже Ворохтянський селищний голова Олег Дзем’юк. – Ми вже співпрацюємо із Верховинським ІРЦ, вони надають відповідні послуги нашій громаді та приїжджали до наших дітей. Дякуємо за супровід проєкту DECIDE. Сподіваємося, що й надалі будемо розвивати співпрацю в інших галузях. І не тільки з Верховинською громадою, а й з іншими».


А які можливості відкриває така співпраця для Верховинської громади?


Насамперед це можливість заробити, надаючи свої послуги. Адже Ворохтянська громада виділяє у наступному році 60 000 гривень на реалізацію цих намірів і, зокрема, на транспортування дітей до “Інклюзивно-ресурсного центру” Верховинської селищної ради.Гарний приклад для наслідування, чи не так?

Comments


Останні публікації

bottom of page