top of page

На Івано-Франківщині стартує проєкт «Децентралізація для розвитку демократичної освіти»За підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства розвитку громад та територій України, обласної державної адміністрації, Державної служби якості освіти України, Всеукраїнської асоціації ОТГ, у партнерстві з Цюріхським педагогічним університетом на Прикарпатті реалізовуватимуть проєкт «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» (DECIDE).


За словами першого заступника голови облдержадміністрації Марії Савки, Івано-Франківщина обрана пілотною серед західних регіонів держави, в громадах якої втілюватимуть DECIDE. Також у проєкті братимуть участь Полтавська, Луганська та Одеська області.


«Метою Швейцарсько-українського проєкту DECIDE є запозичення швейцарського досвіду управління освітою в умовах реформи децентралізації, – підкреслила під час брифінгу «Нові можливості для освіти в громадах»  Марія Савка. – У рамках його реалізації буде напрацьована нормативно-правова база та стратегія і план розвитку освіти. Поряд з цим, буде можливість для підвищення професійного рівня для керівників, які управляють освітою у громадах».


Важливе значення проєкт має і для громадян, адже в ході його втілення до системи управління освітою, прийняття рішень, щоб школа стала освітнім центром громади – осередком демократії та прав людини – залучатимуть громадськість.


Марія Савка зазначила, що під час проєкту швейцарські експерти матимуть можливість попрацювати в галузі освіти Прикарпаття, передати власний досвід для того, щоб вона стала успішним прикладом для інших регіонів у системі управління освітою.

Зазначалося, що DECIDE дасть поштовх для розвитку двох основних реформ – децентралізації та освіти.


Додамо, що проєкт розпочав свою реалізацію у лютому 2020 року. Його втілення відбуватиметься на трьох основних рівнях: національному, регіональному та базовому. Його основне завдання – забезпечення якості освіти для кожного громадянина – як мірило ефективності управління освітою.


Джерело: www.if.gov.ua

Comments


Останні публікації

bottom of page