top of page

Особливості організації інклюзивної освіти у закладах загальної середньої освіти

Сьогодні, 15 грудня за спільної ініціативи Проєкту DECIDE та Всеукраїнської асоціації об’єднаних територіальних громад відбувся черговий захід з циклу вебінарів, де висвітлювалися питання організації інклюзивної освіти в громаді.


Зокрема, для учасників Платформи «Якісна освіта» Асоціації ОТГ вже було проведено вебінари, присвячені питанням організації співпраці між закладом освіти та інклюзивно-ресурсним центром, а також упровадження інклюзії у закладах дошкільної освіти.


Тема сьогоднішнього вебінару: «Організація інклюзивної освіти у закладах загальної середньої освіти».


«За заявою батьків інклюзивний клас у закладі освіти створюється в обов’язковому порядку», – зауважила Ольга Набоченко, державний експерт експертної групи з питань інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України.


Основні тези вебінару: кожна дитина має право на освіту; будь-яка школа має бути інклюзивною; участь в освітньому процесі можуть брати асистент вчителя та асистент дитини з особливими освітніми потребами.


«Якщо у батьків є занепокоєння щодо розвитку дитини, вони мають звернутися до інклюзивно-ресурсного центру», – підкреслила Ольга Набоченко.


Засновник закладу освіти в першу чергу має створити у закладі освіти всі необхідні умови для здобуття освіти кожною дитиною (у тому числі з урахуванням принципів універсального дизайну та розумного пристосування); забезпечити інклюзивне освітнє середовище (що передбачає відповідне матеріально-технічне, кадрове та інше забезпечення).


Крім того, було розглянуто алгоритм створення інклюзивного класу у закладі освіти та команди психолого-педагогічного супроводу учня з особливими освітніми потребами; особливості використання субвенції на дітей з особливими освітніми потребами; закупку та особливості використання допоміжних засобів для навчання (спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку) осіб з ООП, які навчаються в закладах освіти.


Участь у вебінарі взяли представники територіальних громад з різних куточків України, які є учасниками Платформи «Якісна освіта» Асоціації ОТГ.

Σχόλια


Останні публікації

bottom of page