top of page

Освітня реформа в дії: успішні проекти, реалізовані дітьми у школах Львівщини

29 травня відбулась медіа-експедиція «Освітня реформа в дії: успішні проекти, реалізовані дітьми у школах Львівщини». Основна ідея заходу – продемонструвати найкращі практики впровадження принципів громадянських компетентностей у школах регіону.


У рамках медіа-експедиції відбулась прес-конференція, під час якої ЗМІ, освітяни та експерти DOCCU обговорили приклади впровадження громадянських компетентностей у школах Львівського регіону. Доповідачами виступили Наталія Протасова, керівник швейцарсько-українського проекту DOCCU, Олена Шиян, експерт проекту DOCCU у Львівській області, Галина Яворовська, начальник управління дошкільної, загальної середньої освіти, професійної освіти, соціального захисту, позашкільної та виховної роботи, координації діяльності вищих навчальних закладів і науки Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, а також Микола Кацюба, в.о. директора Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.


«Проект DOCCU спрямований на формування та розвиток у школярів громадянських компетентностей, здатності відстоювати свої права, брати на себе відповідальність. Ми раді повідомити, що вже вийшли з друку посібники з серії «Живемо в демократії», які розроблені провідними європейськими експертами, а згодом адаптовані експертами проекту DOCCU до реалій української школи. Комплекти посібників будуть направлені в усі школи 8 пілотних областей проекту. У посібниках цікаво, в ігровій формі, застосовуючи інтерактивні методи навчання, охоплюючи всі вікові групи учнів – від початкових класів до старших, представлені вправи та навчальні ігри з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ), які можуть бути використані у школах під час викладання всіх шкільних дисциплін та у позакласній і позашкільній роботі з учнями. Ми також розробили освітню онлайн-платформу «Живемо в демократії», на якій розміщені практичні матеріали з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини для вчителів, батьків, керівників шкіл та учнів», – зазначила Наталія Протасова.


Після дискусії зі ЗМІ учасники експедиції відвідали школу міста Рудки, де більше року впроваджується проект DOCCU. У Рудьківській школі спільними зусиллями учнів, вчителів, керівників школи та батьків реалізуються важливі для громади соціальні міні-проекти. У школі працює учнівське самоврядування: учні беруть участь в обговоренні нагальних питань та мають змогу висловити свої думки, ідеї та пропозиції. За ініціативи учнів тут реалізовано багато корисних проектів: «Ділимось теплом», «Учнівський консультативний центр з прав дитини», «Психологічний супровід», «Твінінговий євроклуб R&R», «Програма правової освіти», «Гармонія руху»; креативне підвіконня, де можна проявити свою творчість як учням, так і вчителям: малюнки, тексти; музей «Новітніх героїв»; впроваджується ініціатива із сортування сміття в місті та багато іншого.


Директор школи Надія Кондрашова підкреслила: «Освіта має бути цікавою та сучасною, має розкривати таланти кожного учня. Крім того, великим досягненням для нас є налагодження співпраці між школою та батьками. Саме це дає змогу розбудувати партнерську взаємодію в організації життя школи».


Окрім того, в рамках експедиції, експерт проекту DOCCU Інна Семенець-Орлова на львівському телеканалі «НТА» в програмі «Правда. Наживо» відповіла на актуальні питання щодо впровадження проекту в Львівській області та поділилася думками щодо того, «Який він – демократичний вчитель ХХІ століття? Які виклики є в сучасній школі? У який спосіб формувати демократичне навчальне середовище?»Kommentare


Останні публікації

bottom of page