top of page

Освітній процес в умовах екстремальних викликів: психолого-педагогічна підтримка

Сьогодні діти потребують особливої підтримки. Адже попри війну, вони мають вчитися, спілкуватися із однолітками та розвиватися! Для цього ми всі маємо допомогти їм втримати та відновити психологічне здоров’я! А вчителі мають бути спроможними у разі потреби надати дітям психологічну підтримку.


Понад 200 педагогів Чернігівщини вже навчилися, як правильно діяти, аби підтримати своїх учнів та учениць!


Так, цими вихідними завершилася серія тренінгів для вчителів «Освітній процес в умовах екстремальних викликів: психолого-педагогічна підтримка» в межах проєкту KOLO Clubs 2.0. Нагадаємо, що його реалізовує ГО DOCCU за фінансової підтримки FCA (Finn Church Aid).

Упродовж вересня-жовтня тренінги проходили у громадах-партнерках проєкту, а саме у Талалаївській територіальній громаді, Михайло-Коцюбинській, Куликівській та у Чернігові. Всього охопили 10 груп.


Проводила заняття Тетяна Костенко – психологиня, кандидатка психологічних наук та заступниця директора Trinity HUB.


«На тренінгу ми аналізуємо ситуації, які трапляються у нас на уроках із дітьми. Буває таке, що я ділюся тим, що в мене є у досвіді роботи як психолога. І ми усім ділимося. Але зазвичай виходимо із тренінгу з позитивними емоціями і напрацюваннями практичних вправ, що особливо подобається вчителям», – ділиться тренерка.


Загалом учасники та учасниці за 6 годин опанували такі теми:– психічне здоров’я та психологічне благополуччя учасників освітнього процесу;– особливості прояву стресу, травми, ПТСР в учнів;– практичні психолого-педагогічні кейси для вчителя.

Та попри таку тривалість, тренінг щоразу проходив дуже активно, адже учасники та учасниці не просто засвоювали теорію, а й виконували практичні вправи, зокрема творчі, вправи на психологічне моделювання тощо.


Кожен із учасників отримає сертифікат про успішне проходження такого навчання. А головне – якщо буде потреба, зможе правильно надати необхідну психологічну підтримку школярам, які її потребуватимуть під час навчання!



Останні публікації

bottom of page