top of page

Полтава долучається до обговорення питань щодо розмежування повноважень органів влади у сфері освіти

17 липня 2020 року у Полтаві відбулася Консультативна сесія «Розмежування повноважень органів влади у сфері освіти», організована Швейцарсько-українським проєктом DECIDE у співпраці з Полтавською обласною державною адміністрацією. У заході взяли участь представники Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА, Державної служби якості освіти у Полтавській області, відділів освіти РДА області, відділів освіти селищних рад, освітяни Полтавщини.Сесія була присвячена розробці рекомендацій з питань розподілу повноважень між органами влади різних рівнів у сфері освіти. Активну дискусію викликали питання формування освітньої мережі регіону відповідності до нового освітнього законодавства. Консультаційні сесії за підтримки DECIDE нараз відбуваються в усіх регіонах-партнерах проєкту.


«Для громад та регіонів сьогодні важливо розуміти які саме функції їм делеговано. Управлінці мають чітко знати хто з них за що відповідає. Саме чітке розмежування повноважень стане одним з ключових факторів успішності секторальної децентралізації в освіті», – зазначила Наталія Протасова, директор проєкту DECIDE.«Якщо ми хочемо розвивати ефективну та сучасну систему управління освітою, потрібно прислухатись до управлінців-практиків. Це особливо важливо при оновленні законодавчої бази, яка довгі роки визначатиме вектор розвитку освіти України. Саме тому, DECIDE ініціює серію консультативних сесій, що покликані донести позицію освітян до розробників законодавчої бази», – зазначила Валентина Полторак, менеджер проєкту.


Сергій Дятленко, національний експерт Проєкту DECIDE з розвитку демократичних освітніх систем в громадах. «Це дуже важливий захід, адже діалог громад і влади є необхідним задля розвитку освіти регіону і формування ефективної освітньої мережі. І важливо, щоб до цього процесу були долучені ті, хто відповідає за освіту в регіонах і громадах».Віта Ковальська, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА зазначила, що наразі формування мережі ліцеїв відбувається із урахуванням чинного законодавства, проте позиція департаменту в тому, що школа має бути територіально максимально наближена до учнів. Якщо ліцей знаходься у громаді, то він буде формально переданий на баланс ОДА. Тобто ОДА стане засновником, проте розташовуватись ліцей має у громаді.


Василь Компанієць, заступник сільського голови виконавчого комітету Піщанської сільської ради: «Важливо індивідуально підходити до формування освітньої мережі кожної громади. Не може бути однакових підходів для всіх. Варто враховувати і кількість учнів, і фінансову спроможність громади. Голос громад має бути почутий!».


Консультативна сесія відбулась за модерації Лариси Жабенко, координаторки Компоненту 1 «Децентралізація управління освітою» Проєкту DECIDE, головного експерта ГО DOCCU. Також у заході участь взяли Юрій Кращенко, начальник управління Державної служби якості освіти у Полтавській області, Віталій Зелюк, регіональний координатор Проєкту DECIDE у Полтавській області, Сергій Зуєв, начальник відділу освіти, молоді та спорту Пирятинської ОТГ, Геннадій Москалик, директор Департаменту освіти виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, Алла Костогриз, начальник відділу освіти виконавчого комітету, Людмила Похно, головний спеціаліст відділу освіти Миргородської міської ради, Тетяна Устименко, професор кафедри менеджменту освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського.


За підсумками Консультативної сесії буде сформовано пропозиції щодо розподілу повноважень органів влади різних рівнів у сфері освіти з огляду. Пропозиції будуть надані для подальшого урахування при внесенні змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (в частині розподілу повноважень).Comentários


Останні публікації

bottom of page