top of page

Права людини і громадянина: дотримання та захист у територіальних громадах

Чому для побудови системи дотримання та захисту прав людини важливо об’єднати зусилля держави, місцевого самоврядування, міжнародних партнерів? Яка роль органів місцевого самоврядування у побудові цієї системи? Як громадяни у територіальних громадах можуть захистити свої права, до кого вони можуть звернутися, та у кого шукати відповідну допомогу?


Ці та інші питання обговорили учасники онлайн-заходу «Права людини і громадянина: дотримання та захист у територіальних громадах», що відбувся 6 лютого 2024 року у межах ініціативи «Стаємо сильнішими разом!», яку реалізує Швейцарсько-український проєкт DECIDE, Офіс Омбудсмана України, Міністерство освіти і науки України та Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України. Ініціатива покликана допомогти дітям, які постраждали від війни.


Захід зібрав понад 400 учасників: голів громад, керівників відділів освіти, педагогів та інших. І саме він відкриває низку обговорень щодо дотримання прав людини і, зокрема, прав дитини. Спільно з Омбудсманом ми запланували серію вебінарів, консультацій та інших заходів для представників ОМС щодо побудови системи захисту прав людини і громадянина. Тож слідкуйте за нашими анонсами!


Дмитро Лубінець, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, зазначив: «Ми продовжуємо будувати систему захисту прав людини в Україні. Це неможливо зробити виключно силами однієї інституції — Офісу Уповноваженого. Сьогодні я буду постійно звертатися до органів місцевого самоврядування. Бо коли громадяни стикаються із порушенням своїх прав, вони, в першу чергу, йдуть до своїх громад, керівників органів управління. І саме на громади припадає величезне навантаження, у тому числі щодо опрацювання звернень громадян. Саме від ОМС громадяни очікують найпершого захисту при порушенні їх прав. Переконаний, що нам потрібен постійний діалог, аби громади розуміли, як ми можемо взаємодіяти, реалізовувати спільні проєкти тощо. І ще хочу наголосити, що без допомоги міжнародних партнерів нам сьогодні не впоратись. Тож хочу подякувати Проєкту DECIDE, у співпраці із яким ми налагоджуємо і вже понад рік підтримуємо розширений діалог із щодо дотримання та захисту прав людини».


«Ініціатива «Стаємо сильнішими разом!» покликана допомогти дітям, постраждалим від війни. За рік з її старту вона здобула широкий відгук у освітян, державних службовців, представників ОМС. До наших заходів вже долучилися понад 30 тисяч учасників! Ми ще раз переконалися в актуальності напрямку захисту прав людини, — наголосила Валентина Полторак, менеджерка проєкту DECIDE. — Сьогодні ми запускаємо другий напрям ініціативи — консультативно дорадчий напрям для голів громад, представників ОМС щодо захисту прав людини, без яких важко побудувати ефективну систему захисту прав людини і громадянина. І вже наступна консультаційна сесія буде присвячена дотриманню прав дитини в територіальних громадах».


Цей напрям ініціативи реалізується у партнерстві із Всеукраїнською Асоціацією об’єднаних територіальних громад.


Олександр Корінний, Голова Асоціації ОТГ, зазначив: «Сьогодні ми зустрілися навколо чутливої, але дуже актуальної теми: «Захист прав людини і громадянина у територіальних громадах. — Хочу подякувати партнерам, які сьогодні зібрали голів громад, аби «очі в очі” поставити питання, які турбують громади. Я, як практик, як голова громад, авторитетно заявляю, що у громад дуже багато питань, на які ми шукаємо відповіді: це і внутрішньо переміщені особи, і психологічна підтримка, і політика безбар’єрності. І ще багато інших. Сподіваюсь, що громади і надалі матимуть можливість долучатися до таких зустрічей, аби разом допомагати громадянам, і якісно виконувати свою управлінську роботу».


Уповноважений повідомив, що за сприяння Проєкту DECIDE у територіальні громади було передано понад 2000 інформаційних стендів та постерів.


«Це все робиться задля того, аби люди в регіонах знали, куди звертатися за захистом своїх прав. Уже в наступному місяці вони почнуть з’являтися у ЦНАПах, місцях звернень громадян», — повідомив Дмитро Лубінець.


Під час дискусії учасники мали можливість поставити Уповноваженому питання, які найбільше турбують громади. Які питання озвучували голови громад, які проблеми захисту прав людини є актуальними для місцевого самоврядування — детальніше у відео.


Нагадаємо, ініціативу «Стаємо сильніші разом!» реалізує швейцарсько-український проєкт DECIDE спільно з Офісом Омбудсмана України, Міністерством освіти і науки України, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України.


Comments


Останні публікації

bottom of page