top of page

Професійне співробітництво в закладі загальної середньої освіти з інклюзивним навчанням

21 березня 2019 року на базі Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів проведено заняття для слухачів курсів підвищення кваліфікації «Професійне співробітництво в закладі загальної середньої освіти з інклюзивним навчанням».Про уміння вчитися, громадянську компетентність, відповідальність, питання освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ) говорили з позиції реалізації наскрізної змістової ліній «Громадянська відповідальність».


У ході роботи було визначено ключові сфери та принципи ОДГ/ОПЛ у роботі вчителя. Олена Часнікова, доцент кафедри природничо-математичних дисциплін та технологій,  у рамках проекту DOCCU, під час роботи розглянула питання  формування, розвитку та реалізації громадянських компетентностей, проаналізувала особливості демократичного стилю управління, демократичного уроку. Учасники моделювали фрагменти навчальних занять. Практичний аспект тренінгу був представлений у розробленні механізмів реалізації проекту на обласному рівні.

Також учасники заходу ознайомилися з міжнародним освітнім онлайн-ресурсом «Живемо в демократії» https://www.living-democracy.com, на якому вчителі зможуть знайти матеріали для навчання учнів правам та свободам за європейським зразком. Основним принципом навчальних матеріалів, представлених на платформі, є ідея про те, що освіта для демократії повинна підготувати учнів до активної участі в житті школи та в соціальному середовищі.

コメント


Останні публікації

bottom of page