Реалізація базових принципів ОДГ/ОПЛ у змісті післядипломної педагогічної освіти
21 лютого в Київському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних кадрів проведено круглий стіл «Громадянська відповідальність учителя Нової української школи: реалізація базових принципів ОДГ/ОПЛ у змісті післядипломної педагогічної освіти» для науково-педагогічних працівників кафедри суспільно-гуманітарної освіти.
![](https://static.wixstatic.com/media/8ac6ed_263886daef464435aabaa2dccd7e1dd4~mv2.jpg/v1/fill/w_93,h_86,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/8ac6ed_263886daef464435aabaa2dccd7e1dd4~mv2.jpg)
Тренери проекту DOCCU Світлана Ковальова та Світлана Мірошник зосередили увагу науково-педагогічних працівників на ключовій громадянській компетентності як функції демократичного освітнього середовища.
У ході роботи учасники моделювали навчальні ситуації засновані на принципах і прийомах освіти для демократичного громадянства і освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ), виконували інтерактивні вправи, пов’язані із засвоєнням знань про громадянську відповідальність, вправи для розвитку розуміння і ставлення до громадянської відповідальності та вправи через здобуття практичного досвіду громадянської відповідальності. Педагоги розглядали реалізацію наскрізної змістової лінії «Громадянська відповідальність» у рамках практики викладання окремих предметів освітніх галузей. У цьому контексті вони відзначили практичне значення та спрямованість міжнародної освітньої онлайн-платформи «Живемо в демократії» https://www.living-democracy.com.