top of page

Реалізація наскрізних змістових ліній у шкільному курсі хімії

20 березня в «Академії неперервної освіти» (м. Біла Церква) проведено воркшоп для керівників районних і міських методичних об’єднань учителів хімії «Реалізація наскрізних змістових ліній у шкільному курсі хімії». У заході взяли участь 37 педагогів.


Про основні ідеї сучасної освіти: уміння вчитися, громадянську компетентність, відповідальність, питання освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини говорили з позиції реалізації наскрізної змістової лінії «Громадянська відповідальність» – розповів експерт проекту DOCCU компоненту «Учителі» Андрій Довгань. Під час роботи розглядалися питання формування, розвитку та реалізації громадянських компетентностей, проаналізовано особливості

демократичного стилю управління, демократичного уроку. У ході роботи було визначено ключові сфери та принципи освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ) у роботі вчителя. Учасники моделювали фрагменти навчальних занять. Практичний аспект тренінгу був представлений у розробленні механізмів реалізації проекту на обласному рівні.


Також учасники заходу ознайомилися з міжнародним освітнім ресурсом – сайтом «Живемо в демократії», на якому вчителі зможуть знайти матеріали для навчання учнів правам та свободам за європейським зразком. Ці матеріали допоможуть змінити систему шкільної освіти України та адаптувати її до сучасних потреб дітей. Основним принципом навчальних матеріалів, представлених на платформі, є ідея, що освіта для демократії повинна підготувати учнів до активної участі у житті школи та в соціальному середовищі.

Comentarios


Останні публікації

bottom of page