top of page

Реформа освіти: учнівські ініціативи, які змінюють життя громади

7 червня на Одещині відбулась медіа-експедиція «Реформа освіти: учнівські ініціативи, які змінюють життя громади». Основною метою заходу було продемонструвати як налагодити діалог між школою, владою та громадою.


Учасники заходу та ЗМІ відвідали навчальні заклади Чорноморська, де побачили як освітня реформа реалізується на практиці. Учні, вчителі, керівництво школи та представники органів місцевої влади продемонстрували як спільними зусиллями вони втілюють у життя корисні для громади проекти.


У рамках медіа-експедиції відбувся прес-брифінг, де експерти проекту DOCCU розповіли про проект.


«Вчити і навчатися демократії та правам людини – ось пріоритет, який визначили перед собою освітяни Одещини, і саме проект DOCCU не лише мотивує на діяльність в напрямку розвитку демократичного суспільства через освіту та партнерство в громадах, а й надає навчально-методичні ресурси з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини, засновані на кращих європейських практиках», – зауважила регіональний координатор проекту DOCCU в Одеській області Любов Задорожна.


Екологічними, соціальними та іншими проектами, до яких залучаються діти, вчителі, волонтери, громада завдяки скайп-зв’язку поділились школи Балти та Великої Михайлівки.

«DOCCU – не для уроків, DOCCU – для життя, життя в розвинутому демократичному суспільстві, в якому ми всі разом працюємо на спільну користь», – підсумувала Наталія Протасова, керівник проекту DOCCU.


Далі учасники медіа-експедиції вирушили до міста Чорноморськ, де у місцевій лікарні на водному транспорті відвідали літній медичний табір для учнів старшої школи, в якому учні отримують знання щодо надання першої допомоги.Учні, вчителі та батьки Чорноморської гімназії №1 представили соціальні проекти: «15 добрих справ», «Співпраця з дитячим будинком м. Ананьєва», «Проблема безтурботних тварин», «65 добрих справ», «ЕкоТерапія моря і душі» та інші.Ольга Петлюк, директор школи наголосила: «Саме завдяки активній участі у житті школи та громади, в учнів формується громадянська відповідальність, і завдання вчителів всіляко сприяти цьому, організовуючи життєдіяльність школи на демократичних засадах».


Завершальним моментом медіа-експедиції став візит журналістів до закладу дошкільної освіти №8 «Перлинка», в ході якого Світлана Малахова, завідувач закладу, разом із вихованцями, вихователями та батьками представила проект «Міні-музей «Чорне море», та наголосила на тому, що формування громадянської компетентності має починатися з раннього дитинства і тривати протягом усього життя.
Comments


Останні публікації

bottom of page