top of page

Розпочалось впровадження проєкту DECIDE в Одеській області

10 липня 2020 року о 14:00 відбувся брифінг «Нові можливості для освіти в громадах», присвячений старту Швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» у Одеській області. Проєкт стартує за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства розвитку громад та територій України, Одеської обласної державної адміністрації, Державної служби якості освіти України, Всеукраїнської Асоціації ОТГ.


Денис Мусієнко, керівник апарату Одеської обласної державної адміністрації, привітав учасників заходу і висловив готовність до співпраці: «Щиро раді вітати проєкт DECIDE у Одеській області. Ми з готовністю долучаємось до активної роботи із розбудови системи якості освіти в громадах, створенню перспектив демократичного управління школами у містах та селах. Одеса має свої регіональні особливості, ми – багатонаціональний, полікультурний регіон. Тож для нас важливим є не просто розвиток системи освіти в громадах, ми прагнемо створити сучасну, по-справжньому демократичну освіту, яка надає кожному рівні можливості та перспективи. Готові підтримувати ініціативи проєкту DECIDE та всіляко сприяти його впровадженню на рівні регіону та громад».


Наталія Протасова, директорка Проєкту DECIDE, голова ГО DOCCU, розповіла про цілі проєкту та нові можливості для управління освітою регіону: «Проєкт DECIDE покликаний сприяти стратегічному розвитку освіти Одещини. Він націлений на створення нових можливостей для ефективного управління освітою регіону за участі громади. Мета проєкту DECIDE полягає у підтримці реформ в освіті та процесів децентралізації для розвитку в Україні ефективної системи управління освітою в громадах. Наше прагнення – напрацювати нові, інноваційні підходи до управління освіти, вивчити кращі практики розвитку освіти в громадах та поширити їх на громади та регіони, які не долучені до проєкту DECIDE».
Рольф Голлоб, керівник команди стратегічних експертів Проєкту DECIDE, Цюріхський педагогічний університет (Швейцарія), підкреслив про важливість та своєчасність для України впровадження проєкту DECIDE: «Зараз Україна впроваджує ряд важливих реформ. І серед них – реформа освіти, яка покликана змінити її якість, зробити управління демократичним, прозорим та підзвітним. Швейцарія має позитивний досвід демократичного управління освітою. Вже багато років громадяни Швейцарії долучаються до формування та реалізації освітньої політики на рівні громад. Тож ми із готовністю будемо співпрацювати із українськими партнерами. Упевнені, що швейцарський досвід буде важливим для розбудови нової освіти Одещини – освіти рівних можливостей».Валентина Полторак, менеджерка Проєкту DECIDE, заступниця голови ГО DOCCU, презентувала проєкт для учасників брифінгу: «Проєкт буде безпосередньо спрямований на 16 громад у 4 регіонах (загальна чисельність охоплення населення складе приблизно 220 000 осіб, зокрема 46% чоловіків та 54% жінок). Практичний досвід, набутий у регіонах та громадах-партнерах, буде поширено в Україні. Перша фаза Проєкту запланована на лютий 2020 року – січень 2025 року із загальним бюджетом у розмірі 4,4 млн. швейцарських франків (CHF).


Проєкт буде реалізовано Консорціумом у складі ГО «ДОККУ» та Цюрихського педагогічного університету (ЦПУ), де ГО «ДОККУ» – візьме на себе провідну роль. ЦПУ забезпечить міжнародну та швейцарську експертизи при розробці ефективних моделей управління освітою та буде стратегічним консультативним партнером з демократизації систем освіти. Асоціація ОТГ та інші провідні організації громадянського суспільства (ОГС), що працюють у сфері децентралізації та залучені до впровадження реформ освіти, виступатимуть в ролі стратегічних національних партнерів впровадження DECIDE».Любов Задорожна, регіональна координаторка Проєкту DECIDE в Одеській області, зауважила: «У Одеській області проєкт працюватиме над розвитком ефективного управління в регіоні в цілому та у громадах-партнерах. Проєкт безпосередньо буде реалізовуватись у 4 об’єднаних територіальних громадах Одеської області. Планується залучити сільські/селищні та міську громади. Головним критерієм відбору громад буде їх бажання та готовність докорінно змінити освіту громади, залучати громадян до активної участі у її розвитку».


Під час заходу також виступили: Олександр Лончак, директор Департаменту освіти і науки Одеської ОДА, Ольга Дума, заступниця начальника управління  Державної служби якості освіти в Одеській області, Тетяна Жарська, голова Одеського регіонального відділення Асоціації ОТГ, Вікторія Марченко, начальниця управління освіти виконавчого органу Красносільської сільської ради Лиманського району, Алла Гутовська, директорка Біляївської ЗОШ  І-ІІІ ступенів №2 Біляївської міської ради. На заході були присутні представники об’єднаних територіальних громад, освітяни, представники Одеської обласної державної адміністрації та представники ЗМІ.
Comments


Останні публікації

bottom of page