top of page

Розширюємо співпрацю з Міністерством освіти і науки України

Розширюємо співпрацю з Міністерством освіти і науки України, зокрема у напрямі цифровізації, реформі старшої профільної школи та відновленні укриттів у закладах освіти!


3 травня команда Посольства Швейцарії в Україні та Швейцарсько-український проєкт DECIDE зустрілися з міністром освіти і науки України Оксеном Лісовим та заступником Дмитром Завгороднім. Під час зустрічі обговорили ключові напрями розширення проєкту.


«Вже 15 років Швейцарія є надійним партнером України у реформах децентралізації та освіти. У межах Проєкту DECIDE ми розширюємо свою підтримку. У планах – третій етап реформи НУШ, гуманітарна програма з реконструкції укриттів у школах, відбудова 2-х пошкоджених закладів освіти і цифровізація управління освітою. Серед основних пріоритетів Швейцарії – людський капітал, адже його розвиток є основою відновлення України», – зазначив Андреас Хубер, директор програми співробітництва Посольства Швейцарії в Україні.


Так, разом із МОН посилено працюватимемо над:

– цифровізацією та оптимізацією управління освітою, а саме запуском нової версії АІКОМ і кабінету батьків в Дія;

– масштабними програмами з розвитку активного громадянства у школах та громадах.ушкоджених закладів внаслідок війни;

– реформою старшої профільної школи;

– масштабними програмами з розвитку активного громадянства у школах та громадах.


Міністр освіти і науки Оксен Лісовий подякував за підтримку й висловив сподівання, що спільно вдасться реалізувати все заплановане і навіть більше. «Проєкт DECIDE є партнером Міністерства у розвитку ефективного управління освітою у територіальних громадах. Дуже важливо, що в час війни ми підтримуємо роботу всієї системи управління освітою на місцях. В таких умовах масштабне розширення підтримки Швейцарії як ніколи потрібне Україні. Попри все ми маємо думати про майбутнє покоління України і дбати, щоб воно мало якісну освіту, що засновується на демократичних цінностях», – додав Оксен Лісовий.


За словами Ілони Постемської, старшої координаторки програм співробітництва Посольства Швейцарії в Україні, освіта у територіальних громадах – одна з основних послуг. Доступ до якісної освіти завжди на часі, саме тому в межах проєкту громади отримають підтримку в створенні безпечного освітнього середовища.


«Третій рік поспіль системно підтримуємо реформування освіти у громадах, а в умовах війни додали нові напрями. Експертна підтримка відділів освіти доступна сьогодні для всіх територіальних громад України. Ми працюємо над цифровізацією управління освітою, стратегічним плануванням, створенням піклувальних рад, запровадженням шкільних громадських бюджетів і не тільки. Також ми розширили діяльність проєкту на Чернігівську область – одну з найбільш постраждалих. Проте одним з ключових напрямів розширення проєкту ми бачимо у відновленні освітньої інфраструктури та у підтримці третього етапу НУШ – реформи старшої профільної школи. У межах співпраці також будемо створювати нові можливості для молоді, адже її участь у відбудові Україні вирішальна», – сказала Валентина Полторак, менеджерка Проєкту DECIDE.


Професійно-технічна освіта – ще один напрям, в якому Швейцарія надаватиме посилену підтримку. Віктор Шуткевич, заступник директора зі співробітництва Посольства Швейцарії в Україні, заявив, що це планується в межах проєкту Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні. У планах також – підтримка будівельних ПТО.


Фото: МОН


Comments


Останні публікації

bottom of page