top of page

Розвиток громадянських компетентностей з учителями Сєвєродонецька

28 лютого на базі середньої загальноосвітньої школи № 20 м. Сєвєродонецька відбувся семінар-тренінг «Розвиток громадянських компетентностей у сучасній освітній практиці». З учителями закладу освіти працювали майстер-тренери проекту DOCCU: Олена Буряк, Ольга Кечик та Надія Лисенко.


Під час семінару були розкриті основні питання освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ), базові принципи ОДГ/ОПЛ: навчання «про», «через», «для» демократії в контексті реформи системи освіти на засадах Нової української школи.

«Реалізація змістової лінії «Громадянська відповідальність» сприяє формуванню активного члена громади й суспільства, який розуміє принципи й механізми функціонування суспільства, є вільною особистістю, яка визнає загальнолюдські й національні цінності та керується морально-етичними критеріями й почуттям громадянської відповідальності у власній поведінці», – зауважила Олена Буряк.


Особливо цікавою була практична складова навчання, де використовувались різноманітні вправи та техніки, інноваційні форми та методи роботи щодо формування громадянських компетентностей у шкільній освіті (вправи «Абетка знайомств», «Герб», «Оплески» тощо). Вправи заходу були розроблені як приклади інтерактивної діяльності, яка допомагає освоїти зміст конкретних предметів і водночас розвивати компоненти громадянської та соціальної компетентностей.


Особлива увага була приділена груповим формам роботи, методам та способам соціальної взаємодії в освітньому процесі, можливостям для забезпечення прав людини, інструментам демократичного уроку. Вправи «Бінго», «Перегони на повітряних кулях» сприяли формуванню громадянської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільних предметів.

Учасникам проекту було репрезентовано посібники Ради Європи з серії «Живемо в демократії» авторства Рольфа Голлоба та інших та web-платформу швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».

Comments


Останні публікації

bottom of page