top of page

Шляхи формування громадянських компетентностей у шкільній природничо-математичній освіті

30 жовтня 2017 року на базі Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся обласний науково-методичний семінар «Механізми формування громадянських компетентностей у шкільній природничо-математичній освіті» в рамках проекту професійного розвитку «Шляхи формування громадянських компетентностей у шкільній природничо-математичній освіті». Географія учасників заходу досить різноманітна: Станично-Луганський район, місто Сєвєродонецьк, Попаснянський район, Міловський район, Марківський район, місто Лисичанськ, Біловодський район.Під час семінару було розкрито основні питання освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини, базові принципи ОДГ/ОПЛ: навчання «про», «через», «для» демократії в контексті реформи системи освіти в Україні на засадах Нової української школи. Особливо цікавою була практична складова навчання, де використовувались різноманітні вправи та техніки, інноваційні форми та методи роботи щодо формування громадянських компетентностей у шкільній освіті (вправи «Абетка знайомств», «Герб», «Швидкий консенсус», «Потреби дитини від …» тощо). Учасникам проекту було презентовано посібники Ради Європи з серії публікацій ОДГ/ОПЛ та web-платформу проекту DOCCU.


Майстер-тренери проекту DOCCU Олена Буряк, Ольга Кечик,  Надія Лисенко акцентували увагу учасників проекту на сутності, меті та завданнях сучасної філософії освіти; окреслили умови створення середовища для викладання та навчання демократії й прав людини;  представили структуру уроку та особливості його організації на засадах ОДГ/ОПЛ.


Учасникі заходу на завершення семінару зазначили: «Такі заходи максимально сприяють формуванню соціальної, громадянської та загальнокультурної компетентностей учнів, підвищують рівень професійної майстерності педагогів».

ความคิดเห็น


Останні публікації

bottom of page