top of page

Том І з ОДГ/ОПЛ «Навчаємо демократії»


Посібник Ради Європи із серії «Живемо в демократії» Том І:

«Навчаємо демократії. Базові матеріали з питань освіти для демократичного громадянства та прав людини для вчителів».


У посібнику викладено основні європейські підходи до освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ), проаналізовано концепції громадянства та основні поняття демократії й прав людини в навчальних закладах, запропоновано дієвий практичний інструментарій, зокрема, прийоми, методи й технології навчання демократії та прав людини, які ґрунтуються на кращому європейському досвіді.


Посібник адресовано викладачам та фахівцям – практикам з питань ОДГ/ОПЛ. Він розглядає ключові питання ОДГ/ОПЛ, включаючи компетентності для демократичного громадянства, цілі та основні принципи ОДГ/ОПЛ, а також загальний шкільний підхід до освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини.


Посібник складається з трьох частин. У частині І подаються основні принципи ОДГ/ОПЛ та визначається їх практична сторона і користь для практики. У II частині включені рекомендації та інструменти для створення процесу конструктивістського та інтерактивного навчання, підтримки та оцінювання учнів у ньому. III частина містить ресурсні матеріали з питань ОДГ/ОПЛ для вчителів та учнів.


Матеріали розміщені у відкритому доступі для всіх освітян та громадян на освітній онлайн-платформі https://www.living-democracy.com.


Інші томи цієї серії пропонують навчальні моделі та матеріали з ОДГ/ОПЛ для учнів від початкової до старшої школи.


Завантажити в PDF форматі:


Автори: Рольф Голлоб, Петер Крапф, Олоф Олафсдоттір, Вільтруд Вайдінгер


Переклад з англійської та адаптація: Л. І. Паращенко, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри управління освітою Національної академії державного управління при Президентові України, відповідальний секретар Асоціації керівників шкіл м. Києва, директор Київського ліцею бізнесу.


Загальна редакція української версії: Н. Г. Протасова, доктор педагогічних наук, професор


Координація випуску, адаптація та редагування української версії здійснені в рамках швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».


Видання підготовлено за підтримки Цюрихського педагогічного університету (ЦПУ), Інституту міжнародних освітніх проектів (www.phzh.ch/ipe).


Видання опубліковано за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва / SDC в рамках реалізації швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».

Comments


Commenting has been turned off.

Останні публікації

bottom of page