top of page

У 25 українських школах за підтримки Швейцарії облаштують укриття та обладнають їх як освітні коворкінги: проєкт DECIDE оголошує відбір територіальних громад

Громадська організація «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» (далі – ГО «ДОККУ») у рамках впровадження Швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» (далі – Проєкт DECIDE) оголошує Відбір територіальних громад-учасниць ініціативи «DECIDE: Відбудова. Ініціатива з відновлення шкіл» з облаштування укриттів у закладах загальної середньої освіти в Одеській, Полтавській та Чернігівській областях (далі – Відбір громад).


Про Проєкт DECIDE


Проєкт DECIDE реалізується в Україні ГО «ДОККУ» у партнерстві з Цюрихським педагогічним університетом (Швейцарія) за підтримки Швейцарії. Бенефіціарами Проєкту DECIDE є Міністерство освіти і науки України, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Проєкт DECIDE спрямовано на підтримку двох важливих реформ – освіти та децентралізації. Його метою є сприяння долученню громадян територіальних громад до демократичного врядування, рівноправному користуванню його результатами та отриманню доступу до якісної освіти.


Відбір громад


У рамках Відбору громад буде обрано до 25 (двадцяти п’яти) територіальних громад-учасниць ініціативи з облаштування укриттів у закладах загальної середньої освіти (далі – ЗЗСО):

– Чернігівська область – до 15 територіальних громад;

– Одеська область – до 5 територіальних громад;

– Полтавська область – до 5 територіальних громад.


У межах ініціативи «DECIDE: Відбудова. Ініціатива з відновлення шкіл» буде відібрано та облаштовано укриття у таких категоріях:

– до 15 укриттів – до 100 м кв.;

– до 10 укриттів – до 500 м кв.


У кожному з облаштованих укриттів буде обладнано освітній хаб.


Бюджет на укриття до 100 м кв. становить до 2,2 млн гривень. Кошторис на ремонт та облаштування укриття має включати послуги з поточного або капітального ремонту, придбання обладнання, меблів та техніки для створення в укритті освітнього центру.


Бюджет на укриття до 500 м кв становить до 3,8 млн гривень. Кошторис має включати витрати на ремонт та реконструкцію, а також на придбання техніки, меблів та обладнання для створення освітнього центру в укритті.


Територіальні громади, які буде обрано за результатами Відбору, отримають:

– грант на облаштування укриття на території закладу загальної середньої освіти (далі – ЗЗСО) та створення освітнього хабу на базі укриття (меблі, оргтехніка, обладнання тощо);

– експертну підтримку процесу облаштування укриття на території ЗЗСО (супровід дизайнера, спеціаліста з будівельних робіт та аудитора);

– проведення тренінгів для команд відібраних територіальних громад з проєктного менеджменту та фандрайзингу;

– проведення тренінгів для шкільних команд з проєктного менеджменту та долучення учнів ЗЗСО до розробки дизайну та концепції облаштування простору укриття.


Умови та порядок проведення Відбору громад


До участі у Відборі громад запрошуються територіальні громади Чернігівської, Одеської, та Полтавської областей, які відповідають критеріям безпеки. Територіальні громади областей, на території яких ведуться активні бойові дії відповідно до наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 грудня 2022 р. за № 1668/39004, не можуть брати участь у Відборі громад з урахуванням безпекових умов.


До складу команди з реалізації ініціативи мають входити щонайменше: голова територіальної громади або керівник військової адміністрації, керівник структурного підрозділу органу місцевого самоврядування з управління освітою, керівник ЗЗСО, представник управління капітального будівництва або відповідного структурного підрозділу / фахівця, який відповідає за будівництво у громаді.


До подання на Відбір громад обов’язково додається мотиваційний лист за підписом голови територіальної громади або керівника військової адміністраціїУчасть голови територіальної громади або керівника військової адміністрації на етапі проведення співбесід є обовʼязковою.

У випадку, якщо вартість наданих громадою проєктно-кошторисної документації (далі – ПКД)/кошторисних документів на облаштування укриття вища за суму наданого Гранту, в ПКД має бути передбачено розподіл на етапи, при цьому за рахунок Грантових коштів має бути забезпечено виконання робіт на одному або декількох етапах облаштування, що дасть можливість ввести в експлуатацію частину передбачених ПКД/кошторисних документів укриттів у повній мірі. Громади-переможці надають згоду на можливість перевірки цільового та ефективного використання коштів гранту на всіх етапах робіт в рамках даного проєкту.


Додатковою перевагою буде готовність залучити кошти місцевого бюджету та/або місцевого бізнесу у рамках співфінансування ініціативи у вигляді коштів, робіт чи послуг. Ця готовність має бути підтверджена у мотиваційному листі, який надаватиметься за підписом голови територіальної громади або керівника військової адміністрації. Співфінансування не є обов’язковим.


Відбір громад проводитиметься у два етапи.


Етап І Відбору громад


25 – 2 серпня (включно) 2023 року – збір аплікаційних форм учасників етапу І Відбору громад;


4 – 6 серпня 2023 року – оцінювання учасників етапу І на відповідність умовам Відбору громад. Визначення учасників етапу ІІ.


Етап ІІ відбору громад


7 – 10 серпня 2023 року – проведення інтерв’ю та оцінювання учасників етапу ІІ. Визначення потреби у відвідуванні територіальних громад;


11 серпня – 13 серпня 2023 року (проводиться за рішенням Комісії з відбору – далі Комісія) – відвідування територіальних громад, що відібрані до етапу ІІ та за рішенням Комісії потребують оціночного візиту команди експертів; отримання від територіальних громад фінансових документів, що підтверджують спроможність здійснити дофінансування укриттів за рахунок місцевого бюджету.


14 – 15 серпня 2023 року – визначення переможців та оголошення результатів Відбору громад.


Для участі в етапі І Відбору учасники мають:

– заповнену аплікаційну форму (Додаток 1 – завантажити);

– мотиваційний лист у довільній формі (обсягом не більше 5 сторінок);

– скан-копію проєктно-кошторисної або іншої кошторисної документації щодо вартості облаштування укриття та створення у ньому освітнього центру (ремонт, меблі, техніка, обладнання тощо);

– не менше пʼяти фотографій приміщення укриття з різних ракурсів та коротке відео приміщення у гарній якості.


Просимо надсилати документи відповідно до переліку на адресу електронної пошти hromady.decide@gmail.com. У темі листа просимо зазначити слова «Відбір громад для участі в Ініціативі “DECIDE: ВІДБУДОВА”».


Термін подачі заявок для участі в етапі І Відбору громад – до 2 серпня 2023 року включно. Заявки територіальних громад, які подали на розгляд Комісії документи у визначений термін та відповідають умовам Відбору громад, будуть розглянуті Комісією у визначений термін. За результатами оцінки на відповідність умовам Відбору громад Комісія визначає список територіальних громад, які запрошуються до участі у ІІ етапі Відбору громад.


Учасники ІІ етапу Відбору громад запрошуються на співбесіди. За результатами співбесід буде оцінено територіальні громади та визначено необхідність їх відвідування представниками Проєкту DECIDE для огляду приміщення укриття. Учасники етапу ІІ Відбору громад на вимогу представників Проєкту DECIDE мають надати доступ для огляду приміщення укриття.


Заявки від учасників Відбору будуть оцінюватись відповідно до суми балів за показниками мотивації (50 балів) та спроможності (50 балів) – разом 100 балів.


Мотивація (50 балів) – висока мотивація представників територіальної громади до створення якісного безпечного простору в ЗЗСО. Рівень мотивації визначатиметься на основі мотиваційного листа, аналізу відповідей на запитання аплікаційної форми та під час співбесіди. При цьому визначаються наміри учасника надалі розвивати безпечний простір, що буде створено, та підтримувати його функціонування.


Спроможність (50 балів) – територіальні громади мають кадрові, організаційні та інші ресурси для швидкого та якісного облаштування укриття та створення у його приміщенні освітнього центру. Оцінюється на основі інформації, наведеної в аплікаційній формі, мотиваційному листі, за результатами співбесіди та відвідування територіальної громади представниками Проєкту DECIDE (за потреби). Підтверджений досвід співпраці з міжнародними організаціями та проєктами МТД (впродовж останніх п’яти років) стане перевагою.


Комісія обирає до 15 територіальних громад у Чернігівській області, до 5 територіальних громад у Одеській та Полтавській областях, які відповідатимуть встановленим вище умовам Відбору громад.


Результати Відбору громад будуть опубліковані на сторінці Проєкту DECIDE у Facebook та сайті, а також надіслані у повідомленні громадам-переможцям на електронні пошти, зазначені у анкетах.


Будь ласка, зверніть увагу, що:

– рішення Комісії не підлягає перегляду;

– Комісія не надає детальну інформацію про причини відхилення заявки;

– подані матеріали не підлягають заміні, редагуванню та поверненню.


Якщо у вас з’явилися питання щодо заповнення заявки та процедури подачі документів, звертайтеся за телефоном: (050) 015-29-91 – Олексій Чмир, експерт Проєкту DECIDE.

Comments


Останні публікації

bottom of page