top of page

У межах ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії» відбулись вибори у Менській громаді

У межах ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE відбулись вибори у Менській громаді, що на Чернігівщині.


Усього в громаді бере участь 11 проєктів, які розробили шкільні команди із 11 місцевих закладів освіти. У квітні відбулися тренінги для команд проєктів, а в травні – хакатони. На цих заходах команди, які складаються з учнів 5–11 класів, учителів і батьків, училися розробляти проєкти, удосконалювали їх і готували до подання на конкурс.


«Хакатон дозволив чітко для себе зрозуміти особливості створення проєктів і дав можливість надихнутися ідеями для написання нових, – ділиться Софія Кулик, учениця 8 класу Менської гімназії. – Було класно! Зараз я налаштована виключно на перемогу!».


Переможцями конкурсу визначать 3 проєкти. На їхню реалізацію проєкт DECIDE виділяє 1 мільйон гривень, ще 53 тисячі гривень – кошти від громади.


На хакатонах команди ще раз переглянули та доопрацювали свої проєктні заявки, адже кожна прагне перемогти. Розібратися у непростих організаційних питаннях допомагали дорослі. «Завдяки прекрасному наставництву менторів з практичного боку відкрила для себе проєктну діяльність і навчилася писати проєктні заявки. Маю на меті рухатися далі задля розвитку рідного закладу», – каже Діана Соломаха, учениця 9 класу Синявської школи.

А вже 22 травня стартував етап голосування за шкільні громадські проєкти. Система голосування тут змішана. Так, всі учні та учениці 5–11 класів громади можуть проголосувати на паперових носіях, а всі інші мешканці Менської громади віком від 14 років – в електронній формі. Якщо учні досягли 14 років, вони можуть обирати форму голосування – паперову або електронну, але аж ніяк обома способами.


До речі, всі тонкощі процесу волевиявлення можна дізнатися у спеціальній брошурі, яку можна завантажити за посиланням: bit.ly/3BWtMOr


То які саме проєкти змагаються у Менській громаді в межах ШГБ?


– багатофункціональний спортивно-культурний простір «МолоДій!» в Менському опорному закладі ЗСО I-III ступенів;

– сучасний спортивний майданчик «Sports together» в Менській гімназії;

– створення лаунж-зони «Затишок» у Дягівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів;

– зона відпочинку «Тут & Зараз» у Стольненському закладі загальної середньої освіти 1-3 ступенів;

– універсальний майданчик «SportTime» в Макошинському ЗЗСО І-ІІІ ступенів Менської міської ради;

– освітній простір Smart Classroom у Феськівській гімназії;

– «YoungHab – територія для відпочинку та креативної діяльності» у Покровському ЗЗСО І-ІІІ ступенів;

– спортивний майданчик «Sky ball»! у Волосківській гімназії;

– веломаршрут стежками гідрологічного заказника «Блистовське» від команди Блистівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів;

– створення природничої лабораторії «Modern Technology Hub» у Киселівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів;

– купольний клас просто неба у Синявському ЗЗСО.


Докладніше про ці проєкти на платформі e-DEM: bit.ly/3WIYQLh

Всього можна відразу проголосувати за 3 проєкти. Для вирівнювання шансів кожного закладу на перемогу вводяться вагові коефіцієнти. Це коефіцієнт співвідношення кількості учнів та учениць 5–11 класів конкретного закладу освіти до їх загальної кількості в усій громаді.

Етап голосування триватиме до 4 червня. У більшості місцевих закладів освіти вже відбулися заходи «День голосування» – спеціальний день, коли учні та учениці можуть проголосувати на паперових бланках. Натомість е-волевиявлення доступне постійно, тож не упустіть можливість! Система проведення виборів максимально наближена до моделі місцевих.

Comments


Останні публікації

bottom of page