top of page

У Швейцарії обрати робітничу професію – це престижно

У Швейцарії обрати робітничу професію – це престижно. Цього не можна сказати про Україну, хоч і тут є багато профтехів, які добре вибудували співпрацю з бізнесом та постійно покращують умови навчання.


Один із основних принципів швейцарської системи освіти – аби до 9 класу дитина визначилася з майбутньою професією. Для цього влада на рівні кантонів переймається профорієнтаційною роботою та активно співпрацює з бізнесом.


«У Швейцарії тобі ніхто не надасть роботу, ти маєш бути конкурентним на ринку праці. І діти це розуміють. Ми познайомилися з дітьми, які хотіли працювати у фармацевтиці. Це – високооплачувана сфера. Щоб знайти місце стажера, вони подавали орієнтовно 700 заявок. Ці діти навчаються в 9 класі і вони вже пристосовані до реального життя», – пояснює Валентина Полторак, менеджерка Проєкту DECIDE.


Вона додає, що майже 60% податків у Швейцарії залишаються на рівні кантону та громад, у яких їх платять. Тому регіони та громади мають великі можливості й одночасно – великі повноваження та відповідальність в забезпеченні якісної освіти. І це, звісно, побудовано на співпраці з бізнесом. Загалом тут бізнес-сектор має велику вагу у фінансуванні. Він бере участь, зокрема, надаючи місця для стажування на виробництві учням професійних шкіл.


У статті «УП.Життя» дізнавайтеся відповіді на запитання:

– що робить держава для освіти у Швейцарії?

– хто фінансує та ухвалює рішення?

– як долучається бізнес?

– як співпраця між бізнесом, державою і ПТО налагоджена в Україні?


Це коментують також народні депутати Наталія Піпа та Роман Грищук з Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій та Ірина Шумік, гендиректорка директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України, які в складі української делегації нещодавно побували у Швейцарській Конфедерації.


Більше читайте тут.

Comments


Commenting has been turned off.

Останні публікації

bottom of page