top of page

В Одеській області дискутували про розмежування повноважень органів влади у сфері освіти

23 липня 2020 року відбулась Консультативна сесія «Розмежування повноважень органів влади у сфері освіти», організована Швейцарсько-українським проєктом DECIDE у співпраці з Одеською обласною державною адміністрацією.


Захід був присвячений обговоренню питань щодо розмежування повноважень органів влади у сфері освіти. Під час консультативної сесії піднімалися актуальні для області питання планування мережі закладів освіти та їх реорганізації, організації та фінансування підвезення учнів та педагогічних працівників до закладів освіти.


До обговорення долучились представники Департаменту освіти і науки Одеської ОДА, відділів освіти РДА області, відділів освіти селищних рад, освітяни Одеської області.

Наталія Протасова, директорка Проєкту DECIDE, відмітила, що територіальний розподіл торкнеться розмежування повноважень, тому важливі думки практиків, людей, які безпосередньо пов’язані з управлінням освітою. Важливо дійти спільного розуміння щодо того, яким чином можна децентралізувати управління освітою, як передати функції з вищої ланки управління освітою на локальні, як будувати взаємини.


«Ми вважаємо, що голос громад має бути почутий на національному рівні. Це особливо важливо сьогодні – у період формування нового законодавства у сфері місцевого самоврядування та освіти. Думка управлінців в регіонах та в громадах має бути врахована і у процесі розмежування повноважень. Це дозволить більш ефективно розвивати систему освіти та дасть можливість підвищити її якість», – зазначила Валентина Полторак, менеджерка Проєкту DECIDE.


Сергій Мергут, начальник відділу освіти та молодіжної політики Кілійської міської ради, зауважив: «Освіта – це не бізнес, але треба усвідомлювати, що без належного фінансування ми не отримаємо якісної освіти. Тому підхід повинен бути диференційний щодо можливості формування і створення ліцеїв. Організація освітнього процесу це не тільки гроші та учні, це, перш за все, – якість».


Марина Малік, начальник управління Державної служби якості освіти в Одеській області, відмітила: «Повинні бути розроблені критерії та стандарти щодо впровадження та організації освітнього процесу в ліцеях громад. Громади Одещини самі будуть зацікавлені в потужних закладах освіти. Але пріоритетним є обласний рівень».


Консультативна сесія відбулась за модерації Лариси Жабенко, координаторки Компоненту 1 «Децентралізація управління освітою» Проєкту DECIDE, головного експерта ГО DOCCU, та Сергія Дятленка, національного експерта Проєкту DECIDE з розвитку демократичних освітніх систем в громадах. Також у заході взяли участь: Любов Задорожна, регіональна координаторка Проєкту DECIDE в Одеській області, Величко Олександра, начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради, Марченко Вікторія, начальниця управління освіти виконавчого органу Красносільської сільської ради Лиманського району.


За підсумками Консультативної сесії будуть сформовані пропозиції щодо можливих варіантів перерозподілу повноважень у сфері освіти з огляду на зміну адміністративно-територіального устрою. Пропозиції будуть надані для подальшого урахування при внесенні змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (в частині розподілу повноважень).Comments


Останні публікації

bottom of page