top of page

Вчителі правознавства Львівщини вивчали питання освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини

26 червня 2017 року вчителі правознавства, що проходять курси підвищення кваліфікації у Львівському обласному інституті післядипломної освіти, мали змогу ознайомитися зі змістовими аспектами проекту DOCCU. Одна з ключових ідей проекту – впровадження освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ) у практику навчальних закладів. У цьому контексті передбачається створення освітнього середовища, в якому пріоритетами є верховенство права та прав людини. Ознайомивши учителів з цілями та завданнями проекту DOCCU, тренер Ігор Гусаков (асистент ЛОІППО), акцентував увагу на ресурсній базі проекту, зокрема на дидактичних підходах та прийомах роботи з посібниками з ОДГ/ОПЛ за авторством Рольфа Голлоба та ін.


«У посібниках з серії «Живемо в демократії» викладено основні європейські підходи з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини, проаналізовано концепції громадянства та основні поняття демократії й прав людини в навчальних закладах, запропоновано дієвий практичний інструментарій, зокрема прийоми, методи й технології навчання демократії та прав людини, які ґрунтуються на кращому європейському досвіді», – зазначив Ігор Гусаков.


Під час тренінгу вчителі-правознавці мали змогу, працюючи у групах над матеріалами посібника «Навчаємо демократії», переосмислити роль вчителя в контексті демократії, поміркувати над тим, як розвивати демократичну атмосферу в класі, змоделювати розвиток школи як демократичного суспільства. При цьому акцент робився на тому, що школа виступає мікромоделлю суспільства, у якій учень на власному досвіді навчатиметься бути свідомим та активним громадянином.


Учасники тренінгу переконалися, що поглиблення демократичних процесів в Україні та формування демократичного освітнього середовища, на що і спрямований проект DOCCU, є актуальною вимогою часу.

Comments


Останні публікації

bottom of page