top of page

Конкурсний відбір територіальних громад-партнерів Проєкту DECIDE у Івано-Франківській, Луганській, Одеській та Полтавській областях

Громадська організація «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» (далі – ГО «ДОККУ») у рамках впровадження Швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» (далі – Проєкт DECIDE) оголошує Конкурсний відбір територіальних громад-партнерів Проєкту DECIDE в Івано-Франківській, Луганській, Одеській та Полтавській областях (далі – Конкурсний відбір).


Про Проєкт DECIDE

Проєкт DECIDE реалізується в Україні ГО «ДОККУ» у партнерстві з Цюрихським педагогічним університетом (Швейцарія) за підтримки Швейцарії. Стратегічними партнерами Проєкту DECIDE є Міністерство освіти і науки України, Міністерство розвитку громад та територій України, Івано-Франківська, Луганська, Одеська та Полтавська обласні державні адміністрації, а також Державна служба якості освіти та Всеукраїнська асоціація ОТГ.


Проєкт DECIDE спрямовано на підтримку двох важливих реформ – освіти та децентралізації. Його метою є сприяння долученню громадян територіальних громад до демократичного врядування, рівноправному користуванню його результатами та отриманню доступу до якісної освіти.


Конкурсний відбір

У рамках Конкурсного відбору буде обрано 16 (шістнадцять) територіальних громад-партнерів Проєкту DECIDE в Івано-Франківській, Луганській, Одеській та Полтавській областей.

У кожному з 4 регіонів-партнерів буде відібрано по 4 громади-партнера:


✔ 3 сільські/селищні громади з чисельністю населення до 15 тисяч осіб;


✔ 1 міська громада з чисельністю населення до 35 тисяч осіб.


У громадах, які буде відібрано за результатами Конкурсного відбору Проєкту DECIDE, передбачено:


✔ надання експертної допомоги з розробки та реалізації стратегій управління освітою;


✔ проведення тренінгів з питань розвитку системи управління освітою для голів територіальних громад-партнерів та їх заступників з гуманітарних питань, працівників органів управління освітою, депутатів місцевих рад;


✔ проведення тренінгів з питань демократичного управління для директорів/заступників директорів закладів освіти громад-партнерів;


✔ проведення тренінгів з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини для педагогічних працівників громади;


✔ пілотування та експертна допомога у впровадженні в закладах освіти громад-партнерів курсу за вибором «Навчаємось жити в громаді» для учнів 8-9 класів;


✔ експертна допомога у створенні та налагодженні функціонування піклувальних рад або інших органів державно-громадського управління освітою;


✔ реалізація активностей для учнів громади, зокрема проведення для учнів тренінгів з написання проєктів і конкурсу шкільних відео, що висвітлюють реалізацію громадських проєктів;


✔ надання міні грантів громадам-партнерам. Гранти надаватимуться на проєкти, ініційовані учнями та реалізовані у співпраці з місцевою владою, адміністраціями шкіл та громадськістю (може бути реалізовано лише за умови обов’язкового співфінансування з боку громади в обсязі 30% (до 200 тис. грн.));


✔ підтримку у розвитку міжмуніципальної співпраці у сфері освіти та обміну кращими практиками.


Умови та порядок проведення Конкурсного відбору

До участі у Конкурсному відборі запрошуються громади Івано-Франківської, Луганської, Одеської та Полтавської областей, представлені радою територіальної громади або ВЦА, з чисельністю населення:


✔ для сільських/селищних громад – до 15 тис. осіб;


✔ для міських громад – до 35 тис. осіб.


Територіальну громаду у Конкурсному відборі представляє Команда територіальної громади. Команду очолює керівник територіальної громади (сільський, селищний, міський голова або керівник ВЦА).


До складу Команди територіальної громади, окрім керівника громади, можуть входити 4 (чотири) учасники, наприклад:

✔ заступник голови територіальної громади з гуманітарних питань;


✔ керівник структурного підрозділу органу місцевого самоврядування з управління освітою;


✔ керівник підрозділу органу місцевого самоврядування, який відповідає за розвиток громади;


✔ керівник опорного закладу освіти громади.


Конкурсний відбір проводитиметься у два етапи


Етап І конкурсного відбору

7 – 20 грудня 2020 року: збір аплікаційних форм учасників етапу І Конкурсного відбору;


21 – 28 грудня 2020 року: розгляд аплікаційних форм учасників Конкурсного відбору;


29 грудня 2020 року – оголошення результатів І етапу Конкурсного відбору.


Етап ІІ конкурсного відбору

30 грудня 2020 року – 20 січня 2021 року: збір аплікаційних форм учасників етапу ІІ Конкурсного відбору;


21 січня – 7 лютого 2021 року: проведення співбесід із учасниками етапу ІІ Конкурсного відбору;


15 лютого 2021 року – визначення переможців та оголошення результатів Конкурсного відбору.


Для участі в етапі І Конкурсного відбору учасники мають:

1. заповнити гугл-форму;


2. підвантажити до неї скан аплікаційної форми №1 (завантажити) за підписом голови ТГ;


3. скан заповненої та підписаної аплікаційної форми із супровідним листом надіслати на адресу електронної пошти hromady.decide@gmail.com. У темі листа просимо зазначити слова «Конкурс громад DECIDE».


Термін подачі заявок для участі в етапі І Конкурсного відбору – до 20 грудня 2020 року включно. Територіальні громади, які подали для розгляду Комісії документи у визначений термін та відповідають умовам Конкурсного відбору, будуть відібрані для участі в етапі ІІ Конкурсного відбору і запрошені на співбесіду.


Для участі в етапі ІІ Конкурсного відбору учасники подають Комісії:

✔ аплікаційну форму №2 (буде надіслана учасникам етапу ІІ);


✔ мотиваційний лист щодо участі в Проєкті DECIDE у довільній формі (обсягом не більше 5 сторінок).


Заявки від учасників Конкурсного відбору будуть оцінюватись відповідно до суми балів за показниками мотивації (50 балів) та спроможності (50 балів) – разом 100 балів.


Мотивація (50 балів) – висока мотивація представників територіальної громади до реформування системи управління освітою в громаді та впровадження демократичних змін в закладах освіти. Рівень мотивації визначатиметься на основі аналізу відповідей на запитання аплікаційної форми та під час співбесіди. При цьому визначаються наміри учасника працювати у сфері впровадження Проєкту DECIDE до кінця 2024 року. Додатковою перевагою буде готовність до впровадження Проєкту DECIDE, задекларована не тільки органом місцевого самоврядування, а й закладами освіти громади.


Спроможність (50 балів) – територіальні громади мають кадрові, фінансові, організаційні та інші ресурси для впровадження Проєкту DECIDE в громаді. Оцінюється на основі інформації, наведеної в аплікаційній формі, та за результатами співбесіди з Командою учасника. Підтверджений досвід втілення проєктів у сфері місцевого самоврядування та/або громадських проєктів (впродовж останніх п’яти років) стане перевагою.


Комісія з Конкурсного відбору обере 16 (шістнадцять) територіальних громад, які відповідатимуть встановленим вище умовам Конкурсного відбору.


Результати Конкурсного відбору будуть опубліковані на офіційних сайтах та сторінках у Фейсбуці Проєкту DECIDE та Всеукраїнської асоціації ОТГ.


Будь ласка, зверніть увагу, що:

✔ рішення конкурсної комісії не підлягає перегляду;


✔ подані матеріали не підлягають заміні, редагуванню та поверненню.


Більше інформації про Проєкт DECIDE – за посиланням: https://decide.in.ua


Comments


Останні публікації

bottom of page